YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-03-2021 14:36   Güncelleme : 25-03-2021 14:36

Tekstil Kent için imzalar atıldı!

Tekstil Kent için imzalar atıldı!

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’da sanayi çalışmaları kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Fırat Kalkınma Ajansı destekli, ‘Tekstil Kent’ projesi için imza töreni gerçekleştirildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk’ün imza attığı proje ile 3 bin kişiye iş kapısı açılacak.

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin yarattığı istihdam kaybını karşılamaya yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk,  sanayi çalışmaları kapsamında kurulması planlanan Tekstil Kent projesi için imza töreni gerçekleştirdi. 2021 yılı içerisinde Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımına başlanacak olan Tekstil Kent projesinin toplam bedeli 20 Milyon TL iken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Fırat Kalkınma Ajansı 18 Milyon TL ile destek sağlayacak. 

2021 yılının sonunda hizmete açılacak proje ile 14 fabrika faaliyet gösterecek. Hayata geçirilecek Tekstil Kent projesi ile 3 bin kişinin de istihdam edileceği öğrenildi.