SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2021 16:28   Güncelleme : 25-03-2021 16:29

Milletvekili Erol’dan vatandaşlara korana virüs uyarısı

Milletvekili Erol’dan vatandaşlara korana virüs uyarısı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  Korona virüs nedeniyle vatandaşları dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Yeni normalleşme sürecine sarı renk ile orta risk kategorisinde  giren Elazığ’da vakaların artmasıyla 3 hafta içerisinde  turuncu renge döndü.  Bunun üzerine Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı  kent merkezinde cadde ile bağlantılı sokaklarında HES kodu kontrolünün yapılması  kararlaştırıldı.  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’da     artan vaka artışına karşı vatandaşları uyardı. Virüsün bitmediğini  ve bulaşma riskinin devam ettiğini  belirten Milletvekili Erol,  maske mesafe ve hijyenin önemine vurgu yaptı.

Elazığ’da son zamanlarda vakaların arttığını aktaran Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ yeni normalleşme sürecine sarı kategoride girdi. Fakat son zamanki artışla birlikte turuncuya döndük. Vatandaşlarımız daha dikkatli olması gerekiyor. Çünkü zamanında yaşanan yasaklardan dolayı esnaflarımız ve vatandaşlarımız zor zaman geçirdi. Yeniden aynı tablonun yaşanmasını istemiyoruz. Tedbirlere azami ölçüde riayet etmemiz gerekiyor. Virüs bitmedi ve bulaşma riski devam ediyor. Vatandaşlardan ricamız, bu normalleşme sürecinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına büyük ölçüde uymalarıdır” diye konuştu.