YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 10:42   Güncelleme : 26-03-2021 10:42

Su Ürünlerinde avlanma yasağı başlıyor

Su Ürünlerinde avlanma yasağı başlıyor

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2021 yılı Su ürünleri av yasağının 1 Nisan’da başlayıp 30 Haziran tarihine kadar devam edeceğini açıkladı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şöyle.

“ İlimiz sınırları içerisinde yer alan tüm iç sularımızda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir.

• Avlanma yasağı süresince amatör ve ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yasaktır.

• Yasak süresince yetiştiricilik ve deniz balıkları hariç, diğer iç su balıklarının her ne suretle olursa olsun avlanması, satışı ve nakli yasaktır.

• İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli personel ile kolluk kuvvetleri avlanma yasağı döneminde, Kanun ve Yönetmeliklerdeki yasak, sınırlama ve yükümlülüklere aykırı hareket edenler hakkında İdari Para Cezası uygulayacaktır.

• Bu dönem içerisinde koruma ve kontrol faaliyetlerimizin daha etkin ve yaygın olarak yapılabilmesi duyarlı vatandaşlarımızın işbirliği ile mümkün olacaktır. Bu işbirliğini sağlamak için vatandaşlarımız su ürünleri av yasağı süresince 241 16 16 – 241 17 17 nolu İl Müdürlüğümüz telefonları ile 155 Polis ve 156 Jandarma ihbar hattına bildirimde bulunabilirler.

İlimiz su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.”