YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 15:07   Güncelleme : 26-03-2021 15:25

Ömer Serdar KGF Yönetim Kurulu üyeliğine atandı

Ömer Serdar KGF Yönetim Kurulu üyeliğine atandı

AK Parti Elazığ 26. Dönem Milletvekili hemşerimiz Avukat Ömer Serdar, yeni bir göreve atandı.

2017-2018 yılları arasında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı olarak da görev yapan ve halen AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak görevini yürüten Avukat Ömer Serdar, Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

KGF NEDİR?

1991 yılının Temmuz ayında kurulan Kredi Garanti Fonu başta gelecek vaad eden işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırarak, Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlamak. KGF, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olur. KGF, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimine destek olur.

ÖMER SERDAR KİMDİR?

Ömer Serdar, 10 Şubat 1963'te Elazığ'ın Palu ilçesinde doğdu. Hukukçu, Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı, Elazığ Barosu Genel Sekreterliği, İlim Yayma Cemiyeti Üyeliği, Fırat Meclisinde Başkan Yardımcılığı, Palu Derneği Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2003 yılında AK Parti Büyük Kongre Delegesi oldu. Çeşitli sanat-edebiyat dergileri ile gazetelerde yazıları yayımlandı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Üyesidir. İngilizce ve Arapça bilen Serdar, evli ve 2 çocuk babasıdır.