YEREL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 08:20   Güncelleme : 27-03-2021 08:24

Yanılmaz: Cumhurbaşkanımızın Güvenine Layık Olacağım

Yanılmaz: Cumhurbaşkanımızın Güvenine Layık Olacağım

İrfan ARSLAN

Adalet ve Kalkınma Partisinin 7. Olağan Kongresinde oluşturulan Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nun yedek listesinde ikinci sırada yer alan ilimiz eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Bizleri bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvenine ve verdiği görev için teşekkür ediyorum. Burada bizler hem ülkemizin geleceği hem de özelde ben Elazığ’ın geleceği için görev yapacağım. Özellikle Elazığ’ın problemlerine doğru bir şekilde Cumhurbaşkanımıza aktarıp bunların çözümü için gerekli çalışmaları yapacağımın bilinmesini istiyorum” dedi.

 AK Parti MKYK üyesi Mücahit Yanılmaz Gazetemiz Haber Müdürü irfan Arslan’a yaptığı özel açıklamalarında şunları söyledi;

“AK Parti Genel Merkez 7. Olağan Kongresinde, ülkemizi öncelikle 2023 ardından 2053 ve 2071 yılı hedeflerine ulaştırma adına gerekli çalışmaları yapacağız. Kongremizin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında ilk toplantımızı yaptık. Bu toplantımız tanışma amaçlı olarak gerçekleşti.

MKYK, Partimizin en yetkili organı. Bizde bu organda yer aldık. Bizler bu organda yer alan isimler olarak gelecekle ilgili politikaları belirleme ve bunlar için gerekli adımların atılmasının çalışmalarını yapacağız. İnşallah burada güzel çalışmalarımız olacak.”

ELAZIĞ BENİM SEVDAM

Bugüne kadar hangi görevde olursam olayım Elazığ’ın benim için ayrı bir yeri var diyen Mücahit Yanılmaz” Dün EGO’da daha sonra Elazığ Belediye Başkanlığında bugünde MKYK üyelinde Elazığ’ın benim için ayrı bir yeri oldu. Burada şunu belirtmek istiyorum; Bu görevde de tabiki görevim ne olursa olsun, ülkemizin yanında ilimizin de gelişmesi ve kalkınması adına yapılması gereken çalışmalarda yer alacağımın bilinmesini istiyorum. Elazığ’ın gelişmesi kalkınması, ilimizin insanların gelişmesi ve kalkınması anlamına geliyor. Bunu sağlamak adına da gerekli çalışmaları yapıp bunları da doğru bir yaklaşım ile direkt olarak Cumhurbaşkanımıza aktarıp çözümü noktasında gayret göstereceğim. Burada amacım Elazığ’a katkı sağlamak ve vizyonunu artırmak olacaktır” dedi.

ÖZELLİKLİ BİR ŞEHİR

Elazığ’ın birçok konuda özellikli bir şehir olduğunu belirten AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Yanılmaz,  “Bizim için Harput’un UNESCO Kalıcı Miras Listesine girmesi çok önemli. Bunu sağladığımız zaman dünyanın en önemli tur firmalarının listesine direkt olarak yer alacağız. Bunun anlamı, ilimize yılda 3-5 Milyon arasında turistin gelmesidir. Bu ilimiz adına çok önemli bir hamle olacaktır. Çünkü gelecek olan turistlerin ilimize vereceği katkı birçok sektörü olumlu yönde etkileyecek, ilimiz kazanacaktır.

Turizm alanında ilimiz İnanç, Kültür, Doğa alanında ön sıralarda yer almaktadır. Bugün Sivrice ilçemiz bu alanda son derece bakir bir konumda. Bu alanda yine ilimiz ön planda yer alacakt ve bunun getirisi olacaktır. Bilindiği gibi benim bu alanda başlattığım bir çalışma vardı. İlk olumlu sonuçlarını da almıştık. Bunun kalıcı boyuta gelmesi adına da yapılacak olan çalışmalara da katkı sağlayacağımın bilinmesini istiyorum. Burada yapacağımız çalışmalar ile Ekonomiye, Kültüre ve ticarete katkı sağlayacak sonuç odaklı çalışmalarımız olacak. Bunun yanında ilimizin çözüm bekleyen diğer problemlerine çözüm getirme adına yapılacak olan çalışmaları da yetkililere aktarma ve bunların çözümünün bulunması adına gerekli girişimlerde yer alacağım.” Dedi.

POLİTİKA BELİRLEYECEK VE BUNLARI AKTARACAĞIZ

AK Parti MKYK Organı olarak bu görevde bulundukları süre içinde ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlamak adına politika belirleyeceklerini belirten Mücahit Yanılmaz “ Bilindiği gibi MKYK partinin en önemli organı. Biz burada görev alan arkadaşlar olarak, önümüzdeki süreçler ile ilgili olarak gerekli politikaları belirleyip bu politikalar üzerinde çalışmalar yapıp bunları Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Burada parti olarak belirlenen hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmak adına da gerekli çalışmaları yapacağız. Öncelikli hedefimiz 2023 seçimleri. Ardından 2024 yılında yapılacak olan Yerel seçimler. Bunlar için neler yapılacak bunları belirleyeceğiz. Ardından ülkemizin hedefleri arasında yerini alan 2053 yılı hedeflerini belirleyecek ve bunların gerçekleşmesi adına yapılması gereken çalışmaları belirleyeceğiz.

Daha güçlü bir Türkiye, daha mutlu bir ülke oluşturma adına yapılması gerekenleri en doğru şekilde belirlemek ve gelişim gösterme adına çalışma yapmak üzere gerekli gayreti göstereceğim.”