SİYASET
Giriş Tarihi : 27-03-2021 17:03   Güncelleme : 27-03-2021 22:34

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Elazığ’da

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Elazığ’da

Müslüm DEMİRTAŞ

Partisinin Elazığ il binasının açılışına katılmak üzere Elazığ’a gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye'miz deprem kuşağında olduğu için Türkiye değişim Partisi iktidarında deprem ve afet bakanlığını kuracağız. Türkiye'de deprem bir genel müdürlüğe emanet edilemez. Yıkılan binaları tamir ediyoruz ama biz deprem olmadan, can kaybı olamadan çare bulmamız lazım” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, il başkanlığı binası olan Elazığ İktidara Hazırlık Merkezi'nin açılışına katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Genel Başkan Sarıgül, iktidara hazırlık merkezi açılışı öncesi bir otelde basın toplantısı gerçekleştirerek partililerle bir araya geldi. Toplantıya TDP genel merkez yöneticileri, il başkanları ve partililer katıldı.

“BARIŞ İÇERİSİNDE PARTİMİZİN GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞACAĞIZ”

Partisinin ilkelerini ve iktidarında hedeflerini açıklayan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Türkiye Değişim Partimiz, Atatürk İlkelerine bağlı, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek her zaman koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen Türkiye Cumhuriyetinin en demokratik kitle partisidir. Türkiye Değişim Partisi olarak siyasetin dilini, yapılış şeklini değiştireceğiz. Siyasete o nezaketi, o kaliteyi, o zarafeti o saygınlığı biz kazandıracağız. Demokrasi uygar bir tartışma rejimidir. Demokrasi kavga rejimi değildir. Biz, barış içerisinde, insanlık içerisinde bütün yurttaşlarımızla partimizin görüş ve düşüncelerini paylaşacağız. Partimiz, ülkemizdeki kutuplaşmaya, gerginliğe son verdirecek olan partidir. Bunun için anlayışlı, uzlaşmacı, adaletli olacağız ve güzel ülkemizdeki tüm kültür mozaiklerini saygı ve sevgi ile kucaklaşacağız. Biz Ankara'ya kimsenin sofrasına oturmaya gitmiyoruz. Ankara'ya büyük bir demokrasi sofrası kurmaya gidiyoruz. Bu vatan sofrasında her dilden, her ırktan, her inançtan yurttaşlarımız olacak. Bu yurttaşlarımızın tek amacı olacak. Türkiye Cumhuriyeti’nde kardeşlik hukuku içerisinde barışı, özgürlüğü, demokrasiyi, insan haklarını el ele, kol kola, omuz omuza biz sağlayacağız" dedi.

“ELAZIĞ GÖNÜL VE KÜLTÜR COĞRAFYAMIZIN BÜTÜNLEŞTİĞİ YERDİR”

Sözlerini sürdüren Sarıgül,"Yoksulların, yok sayılanların, çaresizlerin, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Elimizde bayrak, yüreğimizde vatan ve millet sevgisi, Elazığ'a çare olmaya geldik. Türkiye Değişim Partisi olarak günden günü büyüyoruz. Gücümüze güç katarak Elazığ'a çare aramaya geldik.  Bizim ve arkadaşlarımızın milliyetçilik anlayışı akılcı, demokratik Atatürk milliyetçiliğidir. Elazığ gönül ve kültür coğrafyamızın bütünleştiği yerdir. Değişimi Elazığlı gençler sağlayacak" dedi.

“İKTİDARIMIZDA DEPREM VE AFET BAKANLIĞINI KURACAĞIZ”

Memleketi Erzincan, Yalova ve Van depremlerini yaşayan biri olarak Güneydoğu fay hattının hepimizin için önemli olduğuna dikkat çeken Sarıgül, ”Deprem bilinen bir gerçek. O zaman bir an önce kentsel dönüşümleri vatandaşlarımızı ikna ederek, riskli binalardan biran önce kurtarmamız lazım. Para bulunur, mal bulunur ama can bulunmaz. Onun için biz mutlaka ve mutlaka tedbirlerimizi almamız lazım. Türkiye'miz deprem kuşağında olduğu için Türkiye değişim Partisi iktidarında deprem ve afet bakanlığını kuracağız. Türkiye'de deprem bir genel müdürlüğe emanet edilemez. Yıkılan binaları tamir ediyoruz. Yapanlardan Allah Razı olsun. Peki ama biz deprem olmadan, can kaybı olamadan çare bulmamız lazım” diye konuştu.

“ELAZIĞ'A UÇAKLARININ BİRİNİN İNİP, BİRİNİN ÇIKMASI LAZIM”

Elazığ'ın gölleriyle, doğal güzellikleriyle, tarihi ile turizm bölgesi olması gerektiğini ifade eden Sarıgül, "Elazığ'a uçaklarının birinin inip, birinin çıkması lazım. Otobüslerin birinin gelip, birinin gitmesi lazım. Biz Elazığımızın doğal güzelliklerini, tarihi güzelliklerini dünyayla buluşturduğumuz zaman Elazığ'ın katma değeri başka olacaktır” dedi.

“ELAZIĞSPOR'U DA HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ GEREKİYOR"

Elazığspor'un şehrin bir değeri olduğunu belirten Sarıgül; "Elazığspor şehrimize bir enerji, mutulluk vermekteydi. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, bir sürü takımlar geldiği zaman şehir onunla yaşıyordu. Mutlaka Elazığspor'u da hak ettiği yere gelmesi gerekiyor"  diye ifade etti.

“ESNAFIMIZIN IŞIĞI SÖNMESİN”

İktidara seslenerek pandemi sürecinde mağdur olan esnafa ödeneklerin ödenmesi gerektiğini söyleyen Sarıgül, "Esnaflarımız bugün büyük bir sıkıntı içerisinde. Bir kez daha Ankara'ya sesleniyorum; Şartlar ne olursa olsun pandemi süresi içerisinde kısa çalışma ödeneğinin mutlaka ödenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneği ödenmezse binlerce yurttaşımız işsiz kalır. Esnafımızın ışığı sönmesin. devletimizin ışığı sönmesin. Esnaflar 15 milyon yurttaşımızı ilgilendiriyor. Herkes şuan da kısa çalışma ödeneği bekliyor. Kısa çalışma ödenmezse çok büyük bir sıkıntı olacak" dedi.

“ÇARŞI PAZAR FİYATLARININ NE KADAR YÜKSELDİĞİNİ BİLİYORUM”

Ülkemizin tüm sorunlarını çözeceklerini aktaran Sarıgül, "Türkiyemizi çok dolaşıyorum. Güllük gülistanlık olmadığını biliyorum. Çarşı pazar fiyatlarının ne kadar yükseldiğini biliyorum. Orta direğin nasıl ezildiğini görüyorum. İşçi arkadaşlarımızın mutsuz olduğunu, işsizliğin her geçen gün arttığını görüyorum. İnşallah Türkiye Değişim Partisi iktidarında, Allah'ımın izni ile ülkemizin sorunlarını tek tek çözeceğiz" ifadelerine yer verdi.

ELAZIĞ KÖFTESİNİ İHMAL ETMEDİ

Sarıgül, basın açıklamasının ardından Türkiye Değişim Partisi Elazığ İl Başkanlığı görevine getirilen Selçuk Bakır’a mazbatasını takdim etti. Daha sonra Gazi Caddesi ve Köfteciler Sokağı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Sarıgül vatandaşların sorunlarını dinledi. Köfteciler Sokağı’nda da esnafı selamlayan Sarıgül, Elazığ’a özgü yapılan Elazığ köftesini de tatmayı ihmal etmedi.

İKTİDARA HAZIRLIK MERKEZİ'NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Sarıgül, daha sonra partililerin ‘Başbakan Sarıgül’, ‘Değişim başladı Başbakan Sarıgül’, ‘Çare Sarıgül’ sloganları eşliğinde Köfteciler Sokağı’nda il başkanlığı binası olan Elazığ İktidara Hazırlık Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.