SPOR
Giriş Tarihi : 28-03-2021 11:35   Güncelleme : 28-03-2021 11:35

Kulaçlar Olimpik Havuzda Atıldı

Kulaçlar Olimpik Havuzda Atıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından, gençlerimizin sporla tanıştırılması ve spora kazandırılması adına Federasyonlarla iş birliği içerisinde yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda 27-28 Mart 2021 tarihinde, “ 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi 1. Vize Müsabakaları, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Olimpik Kapalı Yüzme havuzunda gerçekleştirildi.

2 Bölge ve 2 Kulüpten 26 Kadın - 25 Erkek olmak üzere toplamda 51 sporcunun yarıştığı müsabakalarda Serbest, Kelebek, Sırtüstü ve Kurbağalama olarak 4 kategoride yarışan gençlerimiz, 1. Vize Müsabakalarının ardından dereceye giren sporcular 2. Vize yarışlarının ardından Grup Müsabakaları için Yüzme Federasyonunun takvimine göre yarışlara katılmaya hak kazanacaklardır.

İl Müdürü Abdulsamet Eren; “Çok Değerli Basın Mensuplarımız, Olimpik Yüzme havuzumuza Hoşgeldiniz. Ulusal Gelişim Projesi 1. vize Müsabakaları kapsamında, Cumartesi ve Pazar olmak üzere 4 seansta yarışmalarımız devam ediyor. 11 ve 12 yaş grubundaki çocuklarımıza, Tabi yarışmalarımız kıyasıya mücadeleyle geçiyor. Çocuklarımız Pandemi nedeniyle bir ara antrenmanlarından ve yarışmalarından uzak kalmışlardı ama performans sporcularımızın antrenmanları devam ediyordu. Onları bundan sonraki süreçte de hazırlamaya devam edeceğiz. Olimpik yüzme havuzumuzda bazı projelerimiz de devam etmekte, Bu bağlamda bahsetmek gerekirse Cumhurbaşkanlığımız Himayesinde “ Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi “ kapsamında 4500 civarında çocuğumuza yüzme öğrettik, tabi bunlarda devam edecek. Yine bir çok Kurum ve STK işbirliğiyle olimpik yüzme havuzumuzda antrenmanlar devam ediyor. Biz inşallah Pandemi sonrasında da bütün vatandaşlarımıza, Olimpik Yüzme Havuzumuzda yaz boyunca antrenmanlar ve seanslarımız devam edecek” Dedi.