YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 19:54   Güncelleme : 28-03-2021 19:54

Saadet Partisi il divan toplantısını gerçekleştirdi

Saadet Partisi il divan toplantısını gerçekleştirdi

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı Mart ayı genişletilmiş il divan toplantısı Genel İdare Kurulu(GİK) Üyesi ve Parti Sözcüsü Birol Aydın katıldı.

Divan Toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın; “Bugünkü yaşadığımız olayları anlamak için mutlaka dünyanın bize gösterilen yüzünü değil, öteki yüzünü iyi bilmemiz gerekiyor.” Dedi.

 “BİRÇOK KRONİKLEŞMİŞ PROBLEMLER YIĞINI GÖRÜYORUZ”

Akın konuşmasının devamında; “Dünyamıza, Türkiye’mize ve yerelde şehrimize baktığımız zaman ne görüyoruz? Onlarca yıldır süregelen birçok kronikleşmiş problemler yığını görüyoruz. İşte birçok partiler iktidardan gelip geçti, bu problemlerin hiçbiri çözülemediği gibi her geçen gün insanlarımızın sorunları daha da büyüdü sefaleti daha da arttı ve artmaya devam ediyor. Toplumun adalet arayışı dönem dönem hat safhalara geliyor ve bunu fark eden yöneticiler seçim kararı alarak toplumun sıkışan iç tepkisini ve huzursuzluğunu dindiriyor. Çünkü bunu yapmadığı zaman toplum isyan eder. İnsanlar da adaleti sağlayacağı ümidiyle seçimlere gidiyor çeşitli partileri iktidara taşıyor, bir süre daha bekliyor, adalet ümidiyle bir zaman geçiriyor. Ancak maalesef yine bu durum insanların sorunlarına merhem olmuyor. Ve bu döngü bir insan ölene kadar devam ediyor. İşte insanlarımız, bu döngüden çıkmadığı sürece yaşadığı bu sıkıntılardan kurtulması asla mümkün değildir. Bizler… insanlar olarak bizi bu duruma sokan asıl düşmanımızı bilmezsek, bize düşman gibi gösterilen insanlarla vakit kaybederiz, boşa kürek çekmiş oluruz.” İfadelerini kullandı.

 “TÜRKİYE'NİN YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINA İHTİYACI VAR”

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın ise konuşmasında; “Türkiye bugün tıkanmıştır. Siyaseten tıkanmıştır. Ahlaken tıkanmıştır. Ekonomide tıkanmıştır. Dış politikada tıkanmıştır. Ülkemiz kısır kavgaların, işi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir.” İfadelerini kullandı.

Aydın konuşmasının devamında ise;  “Gençlerin gelecekten ümidini kaybettiği, yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var. Adaletten demokrasiye, tarımdan, sanayiye, eğitimden dış politikaya sürekli savrulan, sürekli geriye giden bir Türkiye var. Keyfi kararların ve "ben yaptım, oldu" mantığının sonucu olarak parası her gün değer kaybeden bir Türkiye var. Türkiye’de sadece Türk Lirası erimiyor. Umutlar eriyor, geleceğimiz eriyor, gençlerimizin azmi eriyor kısacası Türkiye eriyor. Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyasete, yeni bir anlayışa ihtiyacı vardır. Saadet Partisi olarak, bu ihtiyacın adresi olmak için gayret ediyoruz. Milleti görmezden-duymazdan gelen siyaset anlayışını reddediyoruz. Saadet Partisi teşkilatları olarak, tam kadro sahadayız. Zaman, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etme, adalete olan güven duygusunu yeniden canlandırma, siyasetin hukuka, hukukun da siyasete alet olmadığı ve kurban edilmediği bir yönetim anlayışını hep birlikte inşa etme zamanıdır. Zaman, vatandaşlarımız arasında yeni kırgınlıklara ve tartışmalara sebep olacak adımlardan vazgeçilerek, milletimiz arasında oluşabilecek yeni kutuplaşmalara set çekme zamanıdır.” Dedi.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi Karakoçan İlçe Başkanlığı tarafından üye kaydı yapılan 9 kişiye parti rozeti takıldı.