YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 16:25   Güncelleme : 30-03-2021 11:22

Konak Restaurant hizmete açıldı

Konak Restaurant hizmete açıldı

Elazığ’a çeşitli lezzetler sunmak ve istihdam oluşturacak Konak Restaurant işletmesinin açılışı davetlilerin katılımıyla görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Yazıkonak önceki belediye başkanı Aydın Ayaz’ın girişimleriyle Elazığ’a kazandırılan Konak Restaurant işletmesinin açılışı görkemli bir şekilde gerçekleşti. Hizmete açılan işletmenin açılışına, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, ilçe ve belde belediye başkanları, STK Temsilcileri ve birçok davetli katıldı.

“ZENGİN MENÜSÜYLE HEMŞERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK”

Uzman ve güler yüzlü kadrosuyla halkın hizmetine açılan işletmenin istihdama da katkı sağlayacağını belirten işletme sahibi Yazıkonak eski Belediye Başkanı Aydın Ayaz,”Pandemi süreci ile birlikte Elazığ’da bir deprem sıkıntısı yaşadık. Ülkemiz bu sıkıntılar içerisinde kalkınma adına ciddi adımlar attı. Bizde iş adamları olarak bu kalkınmaya bir nebzede katkı sunabiliyorsak ne mutlu bize. Bugün de Elazığ’a çeşitli lezzetler sunmak için ve Elazığlıların misafirlerini ağırlayabileceği yaklaşık 550 metrekare kapalı alan, geniş mutfağı ile zengin menüsüyle hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Açılışımıza iştirak eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“İŞLETMELERİNİN ARTMASINI CANI GÖNÜLDEN TEMENNİ EDİYORUM”

Güzel bir mekan oluşturarak halkın hizmetine açılan işletmenin hayırlı olması temennisinde belirten Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da yaptığı konuşmada, “Bu tür işletmelerin açılmasının bir çok önemi var. Her şeyden önemlisi istihdam oluşturacağıdır. Hepimizin de bildiği gibi Elazığımız zorlu bir süreçten geçiyor. Daha önce var olan işsizliğimize biraz da deprem katkıda bulundu arkasından pandemi geldi. Pandemi ile birlikte zorluk derecemiz biraz daha artmış oldu. Ama inatla, umutla bu kardeşlerimiz bu tür işletmeleri açmaya devam ediyorlar. Zaten bu tür istihdamlarla biz bu zor günleri atlatacağız. Dolayısıyla bu tür işletmelerinin artmasını canı gönülden temenni ediyorum ve çok kıymetli mekan sahibi kardeşime de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.