YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 20:27   Güncelleme : 29-03-2021 20:46

Sarıdan kırmızıya döndük

Sarıdan kırmızıya döndük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni renk haritasını açıkladı. Açıklanan haritada Elazığ çok yüksek riskli iller arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması esnasında illerin yeni renk haritalarını da kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan haritada Elazığ kırmızı renkli iller arasında yer aldı. Elazığ kırmızı renkle çok yüksek riskli grup içerisine girmiş oldu.

ELAZIĞ'DA UYGULANACAK YENİ KARARLAR

· Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

· Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

· Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.

· Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

· Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek.

 · (Ramazan ayı) Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

· Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.