YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 13:55   Güncelleme : 30-03-2021 13:55

Keban’da Kızılay İçin Gönüllü Kan Bağışı

Keban’da Kızılay İçin Gönüllü Kan Bağışı

Kızılay’ın başlattığı ‘kan bağışı hayat kurtarır” kampanyasında Keban’da vatandaşlar gönüllü kan bağışında bulundu.

Kızılay Elazığ Kan bağışı Merkezi tarafından organize edilen ve Kızılay’ın başlattığı “Kan Bağışı Hayat kurtarır “ kampanyasına çerçevesinde Keban İlçesine gelen Kızılay personelleri tarafından Keban İlçesi 15 Temmuz Şehitler meydanında mobil kan bağışı otobüsünde Doktor kontrolünde yapılan testler sonucunda durumu ve sağlığı müsait olan vatandaşlardan kan alındı.

Kızılay’ın Başlattığı “Kan Bağışı Hayat kurtarır “ kampanyası kapsamında Keban’da 50 vatandaş Kızılay’a gönüllü kan verdi.

Kızılay Keban İlçe Temsilcisi Dr. Adem Yılmaz yaptığı açıklamada, “Kızılay, Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusu ile doğmuştur. Bugün burada Kızılay başlattığı “Kan Bağışı Hayat kurtarır “Kampanyasına kan vererek katılan ve destek olan 50 Kebanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Dünyadaki Uygulamalar ve araştırmalar göstermektedir ki, en güvenli kan, gönüllü ve karşılık beklemeksizin, düzenli kan bağışçılarından elde edilmektedir. Milyonlarca insan hayatlarını tanımadığı bu gönüllü kan veren insanlara borçlu, kanlarını özgürce hiçbir karşılık beklemeksizin bağışlayan insanlara Kızılay adına teşekkür ediyoruz.” dedi.