YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:22   Güncelleme : 30-03-2021 16:47

Vali Yırık, tedbir çağrısını yineledi

Vali Yırık, tedbir çağrısını yineledi

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’ın Covid-19 risk haritasında orta riskli olarak sarı renkten kırmızı renge dönüşmesi sonrası Elazığ Valisi Erkaya Yırık açıklama yaptı. Vakaların azalması ve salgının son bulması için vatandaşlarımızın tedbirlere uyması gerektiğini söyleyen Vali Yırık, “Vatandaşlarımızın kontrollü sosyal hayatın bilinciyle hareket ederek özelikle izolasyonda kalan vatandaşlarımızın izole bir şekilde kalarak, başkalarının hayatını da tehlikeye atmadan, senkronize bir çalışma anlayışının içerisinde olmalıyız.” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte Elazığ’ın risk haritasında sarı renkten, yüksek riskli olarak kırmızı renge yükselmesinin ardından vatandaşlara tedbir konusunda çağrıda bulundu.

“SENKRONİZE BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞININ İÇERİSİNDE OLMALIYIZ”

Elazığ’ın orta riskli olarak sarı renkte olan bir vilayet iken kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte vaka sayılarının yükselişe geçtiğini söyleyen Vali Erkaya Yırık, ”Elazığ’da vakaların artışını sosyal medya ve değişik yollarla ifade ettik ancak malum önce turuncuya doğru daha sonra da kırmızı renk olan yüksek riskli kategoride bulunduk. Yakın geçmişte karşı karşıya kaldığımız sınırlandırmalarla karşılaşmamak için bugün asla geç değildir. Vatandaşlarımızın kontrollü sosyal hayatın bilinciyle hareket ederek özelikle izolasyonda kalan vatandaşlarımızın izole bir şekilde kalarak, başkalarının hayatını da tehlikeye atmadan, senkronize bir çalışma anlayışının içerisinde olmalıyız. Bunu hep ifade ediyoruz. Toplumu etkileyen bir bulaşın, toplumsal bir gayretle kollektif bir anlayışla üstesinden gelineceğini vatandaşlarımız biliyor” dedi.

Elazığ’da tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların Korona virüse karşı mücadele etmesiyle vakaların azalabileceğini söyleyen Vali Yırık, “Ama bunun olabilmesi için gün içerisinde bizleri çok etkilemeyen sınırlandırmaları, yarın komple bir sınırlandırmaya geçmeden gerçekleştirmemiz lazım. İnşallah vatandaşımız bu duyarlılıkla hareket edecek ve Gakko kentimizde bu musibet kalkacak” dedi.