YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:49   Güncelleme : 30-03-2021 15:49

Malatyalı Vatandaş: Elazığ, Valimize sahip çıksın

Malatyalı Vatandaş: Elazığ, Valimize sahip çıksın

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’da Valiliğin programı sonrası Malatyalı bir vatandaş, il protokolünün yanında Elazığlılara seslenerek, “33 yıldır böyle bir vali görmedim. Elazığ, bu valimize sahip çıksın” diyerek Vali Erkaya Yırık’a övgü dolu sözler dile getirdi.

Elazığ’da, Valiliğin yaya geçitlerinde 'Kırmızı çizgi’ uygulaması programı bitişi Vali Yırık ile beraberindekiler, Valilik binasına girmek için hareket ederken, Oktay Aşan isimli Malatyalı bir vatandaş, protokolü durdurarak Vali Erkaya Yırık hakkında düşüncelerini dile getirmek istedi.

“32 SENEDİR HİÇBİR VALİ PAZARDA GEZİ YAPMAMIŞTIR”

Vali Yırık’ın onay vermesinin ardından önce kendini tanıtan vatandaş daha sonra ‘açtı ağzını yumdu gözünü’ Vali Yırık’tan övgüyle bahsetti. Kendisinin Malatyalı olup 33 senedir Elazığ’da yaşadığını söyleyen Oktay Aşan isimli vatandaş, “Elazığ’da şimdiye kadar böyle bir vali görülmemiş. Elazığ bu valimize sahip çıksın. Sayın valimiz kar, kış demeden her yerde oluyor. 32 senedir hiçbir vali gelip de pazarda gezi yapmamıştır. Sayın valime çok teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi.

İşte Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ikamet eden Malatyalı Oktay Aşan’ın Vali Erkaya Yırık’tan övgüyle bahsettiği konuşması;