YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 10:31   Güncelleme : 31-03-2021 10:31

SGK Ödemelerinde Son Gün!

SGK Ödemelerinde Son Gün!

Elazığ SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman SGK prim borçlarını yapılandıran vatandaşların 1. Taksitlerini 31 Mart saat 23:59’a kadar ödemeleri gerektiğini açıkladı.

Erman yaptığı açıklamada: ‘’Yapılandırma taksitlerinden ilk iki taksitin süresinde ödenmemesi, İlk iki taksit süresinde ve tam olarak ödenmemekle birlikte, bir takvim yılı içerisinde ikiden fazla taksitin ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma bozulacaktır.

Yapılandırmanın bozulması halinde, borçlular ödedikleri taksit tutarı kadar yapılandırma hükümlerinden yararlanabileceklerdir.

Ayrıca şimdiye kadar hiç gelir testi yaptırmayanlar Genel Sağlık Sigortalılarımız 2020 Yılı Ağustos Ayı ve öncesine ait GSS Prim borçlarını başvuru şartı aranmaksızın 30 Nisan 2021 tarihine kadar faizsiz olarak ister peşin ister taksitle ödeyebilirler.

Daha önce hiç Gelir testi yaptırmayanlar Yaşadığınız hanede aile içi kişi başı gelirleri bürüt asgari ücretin üçte birinin altındaysa 31 Mart 2021 Tarihine kadar ikamet ettikleri yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurarak birikmiş tüm GSS prim borçlarının silinmesini ve GSS primlerinin Devlet tarafından ödenmesini sağlayabilirler.’’ İfadelerini kullandı.