YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:31   Güncelleme : 31-03-2021 17:21

Saldırı sonrası Muhtar Çakmak açıklama yaptı

Saldırı sonrası Muhtar Çakmak açıklama yaptı

Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak saldırı sonrası açıklama yaptı. Muhtar Çakmak, “Ben oraya görevimi yapmaya gittim. Kafama taşla vurdu belimde sıkıntı var. Dizlerimde ve ellerimde sıkıntı var” dedi.

Depremin en fazla etkilediği mahallelerden olan Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak, mahallede Toplu Konut İdaresi tarafından devam eden inşaatlara malzeme indirmek için yolda duran tır şoförü ile mahalle sakinlerinden iki kişinin tartışmasını gördüğünü, olaya müdahale etmeye çalışırken, şoför tarafından darp edildiğini söyledi. 

 Kavganın büyümesini ardından olay yerine emniyet güçleri gelerek, duruma müdahale etti. Emniyet güçleri tarafından önce Numune Karakoluna götürülen ifadesi alınan Mahalle Muhtarı Yusuf Çakmak, ardından da hastaneye götürüldü.

Ayakta tedavisi tamamlanan Çakmak, daha sonra mahalleye gelerek, meslektaşlarının geçmiş olsun dileklerini kabul etti. Tır şoförü ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Meslektaşlarına destek olmak üzere Mahalle muhtarlığı önünde toplanan muhtarlar adına konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

“GÖREVİMİ YAPMAYA GİTTİM“

Yusuf Çakmak, “Lafta anlamıyordu hatta silah çektiğimizi söylemiş. Silah da çekmedik. Tam olay bittikten sonra 2 sefer olay oluyor olay bittikten sonra içeri geçtim. Şahitlerimde var. Ben oradaki vatandaşları da tanımam isimlerini de bilmem bu şantiyede çalışıyorlar nereli olduklarını da bilmem. Ben oraya görevimi yapmaya gittim. Kafama taşla vurdu belimde sıkıntı var. Dizlerimde ve ellerimde sıkıntı var” dedi.

 

GÜL: MUHTARIMIZ ALÇAKÇA BİR SALDIRIYA UĞRADI

Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, “Muhtarımız devleti temsil ediyor. Devletin görevlisi devletin görevini yaparken maalesef alçakça bir saldırıya uğradı. Biz duyar duymaz yanına geldik. Sahipsiz bırakmadık muhtarımızı. Elazığ’da maalesef birçok sahipsizlik dedi. Biz muhtarlar arasında bu sahipsizliğin olmadığını gösterdik. Bu sıkıntıyla ilgili muhtarımız defalarca bizi aradı. Burada bir olayın patlak vereceği daha önceden belliydi” diye ifade etti.