YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 12:20   Güncelleme : 01-04-2021 13:09

Başkan Şerbet Güven Tazeledi

Başkan Şerbet Güven Tazeledi

Müslüm DEMİRTAŞ

İl Genel Meclis Toplantısında, genel meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Mevcut Başkan Halil İbrahim Şerbet 29 oy ile güven tazeledi.

İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantılarını gerçekleştirmek üzere toplandı. İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet Başkanlığında gündem maddeleri görüşüldü. Ana gündem maddesi olan İl Genel Meclisi Başkanı seçimi gerçekleştirildi.

İl Genel Meclis Başkanı seçimlerinde tek aday olan mevcut başkan İbrahim Şerbet 29 oy ile yeniden Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı seçilerek güven tazeledi.

Güven tazeleyen Meclis Başkanı Şerbet, yeniden başkan seçilmesi nedeniyle bir konuşma yaparak, Elazığ’a yeni hizmetler kazandırmak temennisiyle çalışacaklarını belirterek oy veren meclis üyelerine teşekkür etti.

Diğer gündem maddeleri olan, Meclis Birinci ve İkinci Başkan Vekili, Asil ve yedek Katip üyeleri seçimi de gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen seçimlerde, Meclis Birinci Başkanvekili Eyüp Çelik, Meclis İkinci Başkan Vekili Şemsettin Bal, Katip Üyeler Leyla Yanlıç ve Sedat Uyanık, Yedek Katip Üyeler ise Muzaffer Bulut, Mithat Gündüz seçildi.