YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 17:37   Güncelleme : 01-04-2021 17:37

Çiftçiler Hafta Sonu Kısıtlamasından Muaf

Çiftçiler Hafta Sonu Kısıtlamasından Muaf

Elazığ’da bu hafta sonundan itibaren yeniden uygulanmaya başlanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından çiftçiler muaf tutulacak.

Haritada kırmızı renge bürünen Elazığ’da yeniden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları başlayacak. Kısıtlamaların getirilmesi ile birlikte Cuma günü akşam 20.00’den itibaren Pazartesi sabah 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan çitçilerin kısıtlamadan muaf tutulduğu sosyal medya hesabından duyurdu. Karahan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Hafta sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Olan Çiftçilerimiz Yanlarında; Tapu Belgesi ÇKS Belgesi (Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi) HBS Belgesi (Hayvan Kayıt Belgesi) AKS Belgesi ( Arıcılık Belgesi) herhangi biri olması kaydıyla; 1. Derece akrabaları ve çalıştıracakları işçiler gidecekleri güzergah üzerinde bulunmak şartıyla İl/İlçe İçinde beraber seyahat edebilirler... İl / İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizce izin Belgesi Düzenlenmeyecektir. Durmak yok, üretime devam” ifadelerine yer verdi.