YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:21   Güncelleme : 02-04-2021 14:21

Otizmli Oğlunun Hayat Hikayesini Yazdı

Otizmli Oğlunun Hayat Hikayesini Yazdı

Elazığlı Polis Memuru Yılmaz Suvacı, otizmli olarak dünyaya gelen oğlu Mehmet ile birlikte değişen hayat hikayesini senaryo haline getirdi.

Gerçeklerden yola çıkılarak yazılan ‘’ Ya Ben Ölürsem ‘’ adlı filmin fragmanı izleyicilerden tam not aldı.

Aslen Elazığlı olan ve 22 yıldır İstanbul’da Polis memuru olarak görev yapan Hemşehrimiz Yılmaz Suvacı 2004 yılında Otizmli olarak dünyaya gelen oğlu Mehmet ile birlikte değişen hayatını kaleme alarak senaryo yazdı.

Otizmli çocuğuyla birlikte yaşadığı duygu dolu anları, değişen hayatını ve alışkanlıklarını senaryolaştıran Savucu’nun ‘’Ya Ben Ölürsem’’ adlı filmi vizyona girmek için gün sayıyor.

23 Film yapım ortağı olan Polis Memuru Yılmaz Suvacı’nın filmi 23 Film Yapım ile birlikte çekildi. Yönetmen koltuğunda Faik Ahmet Akıncı otururken oyuncular ise Reha Özcan, Müfitcan Saçıntı, Çiğdem Aysu, Cenan Çamyurdu, Güliz Gündüz, Barış Koçak, Gizem Çıracı, Hakan Tepe, Nalan Olcayalp, Zuhal Deliağaoğlu, Cennet Yılmaz, Çınar Biçer, Arda Kalaycı, Gürcan Koç, Buket Yöremen, Harun Esen, Gökhan Polat, Erkan Bilgütay, Dilek Ekinci gibi birçok isim yer aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle henüz vizyona gireceği tarih netleşmeyen ‘’Ya Ben Ölürsem’’ filminin fragmanı izleyicide büyük merak oluşturdu.