SİYASET
Giriş Tarihi : 04-04-2021 13:28   Güncelleme : 04-04-2021 13:28

Emekli Amirallerin yayınladığı bildiriye sert tepki

Emekli Amirallerin yayınladığı bildiriye sert tepki

Emekli 103 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin yayınladığı bildiriye Elazığlı siyasetçiler sert tepki gösterdi.

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 eski amiral gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve görevdeki bir amiralin cübbe ve takkeli fotoğrafını konu edinerek bir bildiri yayınladı. Gece yarısı yayınlanan bildiriye ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyürken, Elazığlı siyasetçilerde emekli amirallere sert tepki gösterdi.

“AKIL TUTULMASI”

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yaptığı açıklamada, “Vesayet artığı bir avuç konforlu takavut amiral eski özlemlerini yeni bir bildiriyle imza altına almışlar. Bildiri ile hizaya çekmeyi hala etkili bir yöntem olarak görenlerin aklı milletin vesayete 15 Temmuz gecesi noktayı koyduğunu kavrayamıyor. Akıl tutulması... Hodri meydan” diye konuştu.

“YİNE YENİDEN HADDİNİZİ BİLDİRİR”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Emekli Amiraller eski günlerini özlemiş olacak ki eski alışkanlıkları ile Hükümete ayar vermeye, parmak sallamaya kalkmışlar. Ne Türkiye sizin özlem duyduğunuz Ülke nede bu Millet tanklarla korkutacağınızı sandığınız Millet Size 15 Temmuzdaki gibi yine yeniden haddinizi bildirir” diye ifade etti.

“BUNU DÜŞÜNENLERE HODRİ MEYDAN”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Birkaç emekli amiralin  ‘bildiri’ yayınlayarak millet iradesini hedef alması hadsizliktir.Kimse millet iradesinden daha üstün değildir. Türkiye milli iradeye meydan okunacak bir yer değildir. Bunu düşünenlere Hodri Meydan" dedi.

“TÜRKİYE'YE KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEK”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Vesayeti özleyen haddini bilmezler kendilerini milletin üstünde görerek Türkiye'yi karanlığa geri götürmeye çalışıyor. 15 Temmuz'da milli iradenin üstünde başka bir güç olmadığını gösteren bu millet ve bu lider var oldukça, Türkiye'ye kimse diz çöktüremeyecek Haddinizi bilin” dedi.

“CUNTA ARTIKLARINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise "Cunta artıklarına bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. 15 Temmuz'daki gibi biz ölümüne, ölümüne... HodriMeydan, HaddiniziBilin" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, emekli 103 amiralin bildirisiyle ilgili soruşturma başlattı.

Yapılan açıklamada, "04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘104 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır." denildi.