YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 11:48   Güncelleme : 05-04-2021 11:48

Karahan Akçakiraz’da Kadın Çiftçilerle Buluştu

Karahan Akçakiraz’da Kadın Çiftçilerle Buluştu

Akçakiraz Kadın Yaşam Merkezinde, Akçakiraz Belediye başkanı Sabahattin Kaya Elazığ Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan Karahan ve Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi  Müdürü  Haydar Aktar'ın katılımıyla Akçakiraz Beldesinde yaşayan kadın çiftçilere sözleşmeli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği ile ilgili toplantı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Karahan; “Akçakiraz Belediye Başkanı, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini pazarlayabilmeleri, yeteneklerini geliştirebilmeleri ve sosyal aktivitelerde bulunabilmeleri için kadın yaşam merkezi açtı. Bizler de Tarım ve Orman Bakanlığının sunmuş olduğu projelerden sizleri haberdar ederek, yaşam merkezinin verimliliğini artırarak, sizlerin aile ekonomisine katkıda bulunmalarını istiyoruz.

Bu gün, günümüzde oldukça yaygın kullanılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve bunların işlenmesine yönelik verilen tarımsal destekleri anlatmak için bir aradayız. Akçakiraz Beldesinde bulunan tarım arazilerini siz değerli kadın üreticilerimiz vasıtası ile alternatif bitkilerin ekimini yaparak değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Akçakiraz Belediye başkanı Sabahattin Kaya ise uygulanacak projeler sayesinde kadınların mesleki beceri kazanmasını sağlayarak,  tarımda girişimcilik kapasitelerini artırmayı amaçladıklarını söyledi.