YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 14:14   Güncelleme : 05-04-2021 14:14

Dilek’ten sitem

Dilek’ten sitem

Müslüm DEMİRTAŞ

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıda, geçtiğimiz gün vefat eden Keban İl Genel Meclisi Üyesi Cevdet Doğan’ın vefatıyla ilgili söz alan Meclis Üyesi Osman Dilek, il genel meclisi yöneticileri ve il protokolünün, iki dönem meclis üyeliği yapan merhum Doğan’ın cenaze törenine katılmamasına sitem etti.

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları üçüncü birleşimle devam etti. Geçtiğimiz gün Keban İl Genel Meclisi üyesi Cevdet Doğan’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi nedeniyle hüzünlü geçen birleşime, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş’te katıldı. Merhum Cevdet Doğan’ın ebediyete göç etmesi nedeniyle bir konuşma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, merhum Doğan’a Allah’tan rahmet dileyerek meclise baş sağlığı diledi.

Meclis üyelerinin söz alarak merhum Doğan’ın vefatı ile ilgili baş sağlığı dileklerinin ardından söz alan MHP Meclis Üyesi Osman Dilek ise sitemkar bir açıklama yaptı. Dilek, 62 yaşında hayatını kaybeden merhum Doğan’ın cenaze törenine il genel meclisi yöneticileri ve il yöneticilerin de katılmalarını beklediklerini ancak katılmadıklarını ifade etti.

“CENAZE TÖRENİNDE VİLAYET MAKAMINDAN KİMSEYE GÖREMEDİK”

Dilek yaptığı konuşmada, ”Takdiri ilahi, Cevdet kardeşimiz Rahmeti rahmana kavuştu, Rabbim rahmet eylesin. Ben, arkadaşımızı son yolcuğuna uğurlarken cenaze merasimine katılan meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fakat cenazede bir şey dikkatimi çekti. 25 yıl bu kuruma hizmet eden, iki dönem il genel meclis üyeliği yapan Cevdet Doğan kardeşimizin cenaze törenine bizim kurumumuzdan da birilerini görmek isterdik fakat göremedik, herhalde işleri vardı.

İkincisi ise vilayet makamından da kimseye göremedik. Sonuçta hepimiz öleceğiz, gönül onları arıyor, bekliyor.  Ben yine de diyorum ki arkadaşlarımızın mazeretleri vardır, bu mazeretlere binaen katılamamışlardır. Ben yine de cenaze törenine katılan, katılamayan herkese teşekkür ediyorum. Arkadaşlardan istirham ediyorum, siz de haklarınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ise, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın kendisini arayıp meclis üyelerine baş sağlığını dileklerinde bulunduğunu ve yakın temasta olduğu bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle tedbir amaçlı izolasyonda olduğunu bu nedenden dolayı da cenaze törenine katılamadığını kendisine aktardığını ifade etti.