YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 22:42   Güncelleme : 06-04-2021 22:42

Demirbağ Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Demirbağ Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kovancılar’da mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kovancılar Ak Parti İlçe Binası’nda gerçekleşen toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Ak Parti Kovancılar İlçe Başkanı Selami Sarıpolat, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, İl Genel Meclis Üyeleri, AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Hak sahipliği ve deprem konutları ile ilgili yapılan istişare toplantısında muhtarlar, vatandaşların şikayetçi olduğu konuları yetkililere iletti ve bu tür toplantıların sık sık yapılması gerektiğini söylediler.

Kovancılar’da yaşayan vatandaşların problemleriyle bire bir ilgilenerek sorunların giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağını belirten Milletvekili Demirbağ; “Elazığ’da meydana gelen depremde Kovancılarımız da etkilendi depremin ardından birde eş zamanlı olarak pandemi başladı. Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız buraya geldi ancak bir hafta sonra Sağlık Bakanımız dönmek zorunda kaldı. Büyük bir koordinasyon ve organizasyon içerisinde Elazığ’da ki depremzede kardeşlerimizin yetişebildiğimiz kadar dertleriyle ve sorunlarıyla ilgilenmeye çalıştık. Bakanlarımızın özverili çalışmaları neticesinde çok güzel işler yapıldı. İlk 3 ay konteyner kentlerin oluşması vesaire devam ederken Kovancılar dahil rezerv alanlar tespit edilerek konutların alanları belirlendi. Toplamda 6 aya kadar 25 bin konut inşa edilmiş olacak, şu anda ise 10 binin üzerinde. Dolayısıyla 25 bin konut kıymetli arkadaşlar bu 25 bin konutu ortalama 4 ile çarptığımız zaman 100 bin kişilik yeni bir il demek. Yeni bir Bingöl inşa edildi yani” dedi.