YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 14:20   Güncelleme : 08-04-2021 14:20

Akpınar: Kovancılar önemli bir tesis kazanacak

Akpınar: Kovancılar önemli bir tesis kazanacak

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde çalışmalarını sürdüren Kovancılar Belediyesi ilçenin yeni bir mesine alanı ve bu alan içinde Yöresel Ürünlerin satılacağı çarşının bu yıl içinde tamamlanacağı açıklandı.

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar “ İlçemizin ihtiyaçlarını karşılama ve insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların arasında yer alan Çakırkaş mesire alanımızda Yöresel Ürün Çarşımızın çalışmaları aralıksız devam ediyor. 158 bin m2 üzerine inşa edilecek olan Çakırkaş Mesire alanımızın içerisinde yer alan Yöresel Ürün Çarşımızın inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İçerisinde restoranı, iş yerleri, mescit ve sosyal alanı ile hem bu alanda piknik yapacakların alış veriş yapacakları bir çarşı hem de ilçemizde vatandaşlarımızın üretim yaparak bu çarşıda satışa sunmaları ile ekonomik gelir sağlayacakları bir mekân olacak. Çakırkaş mesire alanı ile Yöresel ürün Çarşımızı bu yıl inşallah tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmanın çabası içindeyiz. Böylece ilçemiz çok önemli bir alan kazanmış olacak.” dedi