YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 17:40   Güncelleme : 08-04-2021 21:43

21. Spor Salonunu Elazığ’da Açtı

21. Spor Salonunu Elazığ’da Açtı

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından yaraların sarılması için Saran Group tarafından inşa edilen spor salonu hizmete açılarak gençlerin hizmetine sunuldu.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Vali Yardımcısı Yunus Emre Vural, Belediye Başkanvekili Nazif Bilginoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla İlimiz Aksaray Mahallesinde yapılan açılış töreninde konuşma yapan Sadettin Saran,

"Bugüne kadar Anadolu'da 20 spor salonu açtık. Bugün de hep beraber 21'incisini açıyoruz. Bu gururlu bugün bizlerle beraber olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum ve spordan kazandığımı da yine spor üzerinden gençlerime ve ülkemize katkı sağlamak amacında ilerlemeye çalışıyoruz. Tolstoy´un sevdiğim bir sözü vardır, ‘Yaşadığınla değil yaşattıklarınla hatırlanırsın’ diye. Biz de bu ülkenin gençlerine birazcık ümit olabiliyorsak, çorbada tuzumuz oluyorsa ne mutlu bize. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum ve spor salonumuzun inşallah sizlere hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum" dedi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’ Son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkıları, Elazığ Valiliğimizin, Milletvekillerimizin ve Belediye Başkanımızında katkılarıyla hem gençlik için spor tesisleri, spor salonları aynı zamanda öğrenci yurtlarımız ve gençlik merkezleri, genç ofislerimizi açıyoruz. Sadece son bir yılda hem tamamladığımız hem devam eden üç yüz milyona yakın bir bütçeyle şuanda devam eden ve tamamlanan inşaatlarımız var. Bu yapılan tesisleri ile çocuklarımızın hem bilişsel düzeylerine hem sosyal düzeylerine hem de psikolojik gelişimlerine katkı sunuyoruz. Tesisin yapımında özellikle Aksaray Mahallesini seçmemizin sebebi iki defa Türkiye şampiyonluğu çıkarmış ama spor salonu olmadan bunu yapan bir mahalle olduğu içindir.

Bir Gençlik ve Spor İl Müdürünün en mutlu olacağı günlerden bir tanesi bu gündür. Ya bir sporcusu ulusal, uluslararası düzeyde madalya kazanmıştır. Ya da böyle gençler için bir spor tesisi ya da spor kompleksi açılmıştır. Bu yüzden bu gün benim en mutlu günüm. ‘’ ifadelerine yer verdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ise “Bu tesisin adı çok anlamlı. Tesisi yapmak, anlamlı size çok teşekkür ederiz. Minnettarız Elazığ olarak. Ama adı da çok anlamlı. Bu adı tercih edenlere de buradan canı gönülden teşekkür ediyorum. Tesisin mahallemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.