YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 19:59   Güncelleme : 08-04-2021 19:59

Başkan Uslu, Amiraller hakkında suç duyusunda bulundu

Başkan Uslu, Amiraller hakkında suç duyusunda bulundu

104 Emekli amiralin yayınladığı bildirgeye Elazığ’da tepkiler dinmiyor. Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu ve MHP il teşkilatı Amiraller hakkında suç duyusunda bulundu.

Elazığ’ bağlı Ağın ilçesinin MHP’li Başkanı Ali Uslu, Elazığ Adliyesi’ne gelerek amiraller hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başkan Uslu, Adliye önünde yaptığı açıklamada, “Merkez ilçe başkanımız, MKYK üyemiz ve MHP il teşkilatı olarak buradayız. Malumunuz 15 Temmuz hain bir darbe girişimini atlattık ve bu hain darbe girişiminde ben Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nde, rabbim bize şehadet nasip etmedi ama gaziliği nasip etti. Türkiye genelinde bin 390 belediyenin içerisinde bir tek 15 Temmuz Gazisi ben olduğum için bu konuyu da ben kendi üzerime görev addederek bu amiraller hakkında suç duyurusun da bulunduk. Merhum Başbuğumuz Türkeş’in dediği gibi bizim yolumuz dikenli yol ayağını seven gelmesin ilkesi ile ülkü ocaklarında büyüyüp bu aşamaya kadar geldiğimiz için bizde gerek il teşkilatımız olarak gerekse de diğer arkadaşlarımız ile bitlikte bu konu üzerinde hassasiyet ile davranarak suç duyurusunda bulunduk. İnşallah rabbim darbe hevesinde bulunanları, darbe hevesine katılan kim olursa olsun ister amiral ister farklı kişiler Allah hepsini ıslah etsin” dedi.