YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 16:30   Güncelleme : 12-04-2021 16:32

Şehidimiz Göral’ın Adına Kütüphane Açıldı

 Şehidimiz Göral’ın Adına Kütüphane Açıldı

Baskil Vakıfbank Ortaokulunda 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekât Polisi Hüseyin Göral adına kütüphane açıldı.

Baskil Vakıfbank Ortaokulunda şehidimiz Hüseyin Göral adına kütüphane açıldı. Açılışa şehidimizin babası ve eşinin yanı sıra Baskil kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Okul Müdürü Ramazan Erbil Boydak, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

BOYDAK: KAHRAMANLIĞIN BOL OLDUĞU BİR İLÇE

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ramazan Erbil Boydak, “Birlik ve beraberliğimizin sembollerinden olan aziz şehitlerimizin adlarını her daim kalplerimizde yaşatmak için böyle bir çalışmaya başlamıştık. Bu amaçla 15 Temmuz 2016 tarihinde hayin darbe girişimi sırasında şehadet şerbeti içen akrabası olmaktan da gurur duyduğum şehidimiz Hüseyin Göral’ın adına okulumuzda böyle bir kütüphane açmaya karar verdik. Belki kütüphanemiz boyut olarak küçük ama manevi olarak değeri ölçülmeyecek bir kütüphanedir. Her karışı şehit kanıyla sulanmış, bu Ülkenin nadide bir ilçesi olan hep kayısıyla anılan oysa ki kahramanlığın bol olduğu bu ilçeye şehit kütüphanesi kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

YILMAZ: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Baskil Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ise, “Okumanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kütüphanemiz, kitaplıklarımızla okumaya ilk emre hizmet edeceği için ayrıca önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DURMUŞ:POLİS MESLEK YÜKSEK OKULUNU DERECEYLE BİTİRMİŞ

Konuşmaların ardından Türkçe öğretmeni Harun Durmuş, “Polis meslek yüksek okulunu dereceyle bitiren Hüseyin Göral kendi isteğiyle Özel harekat sınıfını seçerek 6 ay eğitim görmüştür. Şehidin ilk görev yeri, Kastamonu Özel Harekat şube müdürlüğü olmuş, burada iki yıl görev yaptıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte gönüllü olarak, Tunceli iline tayin istemiş ve iki yıl da Tunceli’de görev yapmıştır” dedi. Şehidimizin babası Mahmut Göral ve eşi Ceren Göral’a günün anısına hediye takdim edildi.

BOYDAK: VESİLE OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şehidimizin Dayısı Yusuf Boydak ise, “Bu güzel esere sebep olduğunuz için vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.