YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 23:15   Güncelleme : 12-04-2021 23:15

Şehit Cuma Dağ’ın Babası Hacı Ahmet Dağ hayatını kaybetti

Şehit Cuma Dağ’ın Babası Hacı Ahmet Dağ hayatını kaybetti

15 Temmuz hain darbe girişimindeki şehidimiz Cuma Dağ’ın babası Hacı Ahmet Dağ 75 yaşında beyin kanaması sonucunda hayatını kaybetti.

15 Temmuz tarihinde meydana gelen hain darbe girişimindeki şehidimiz Cuma Dağ’ın babası hayatını kaybetti. Yaklaşık 6 aydır beyin kanaması yüzünden tedavi gören Hacı Ahmet Dağ, yaklaşık 1 aydır yoğun bakımda tedavi görmekteydi. Şehidimizin babası Ahmet Dağ, tedavi gördüğü hastanede yaşama tutunamayarak hayatını kaybetti. Şehidimiz Cuma Dağ’ın vefatının ardından merhum Hacı Ahmet Dağ Kanal Fırat Televizyonlarında yayınlanan ve Canan Gedik Ay’ın hazırlayıp sunduğu “İz Bırakanlar” programına katılarak dik duruşu ile şehidimizi anlatmıştı.

ŞEHİDİMİZİN BABASI DAĞ: ÖYLE BİR ATEŞ Kİ BU ATEŞ SÖNEN BİR ATEŞ DEĞİL

Hacı Cuma Dağ 10 Nisan 2018 tarihinde yaptığı konuşmada, “Ya sabır ya Allah… Yapacak bir şey yok. 3 yavrum üçü de toprakta. Kurban olurum yavrularım benim. Hayatta evlat acısından ağır bir acı yok. Görmüyorum. Ben iki üç tane de kardeş kaybettim. Evlat acısı hepsini bastırıyor. Hiçbir şeyden haberim yoktu. Sabah oldu haberi aldık. Bizi hastaneye kaldırdılar. Gittim çocuğuma tören yaptılar. İçim parçalandı, içim parçalandı. Zor… Bir insan bir şeyi yaşarsa bilir. Biz yaşadık biliyoruz. Zor herkes kendi evladına yanar. Derler ya ateş düştüğü yeri yakar. Öyle bir ateş ki bu ateş sönen bir ateş değil” ifadelerini kullanmıştı. 75 yaşında vefat eden Hacı Ahmet Dağ, 13 Nisan Salı günü saat 11.00'da Asri Mezarlıkta kılınacak olan cenaze namazının ardından defnedilecek. Aile taziyeleri telefon ile kabul edecek. Haberkent Gazetesi olarak şehidimiz Cuma Dağ’ın babası merhum Hacı Ahmet Dağ’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.