YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 09:25   Güncelleme : 14-04-2021 09:28

Kızılkaya: İhtiyacı olanın yanındayız

Kızılkaya: İhtiyacı olanın yanındayız

Müslüm DEMİRTAŞ

Geçtiğimiz yıl Korona virüsü salgınıyla birlikte milyonlarca kişiye yardım ulaştıran Türk Kızılayı, geleneksel hale gelen Ramazan Ayı yardımlarıyla bu yıl da gönüllere dokunacak. Kızılay’ın Türkiye genelinde 8 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflediğini söyleyen Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, Elazığ’da Ramazan ayı çalışmaları kapsamında 10 bin aileye iftar yemeği dağıtacaklarını belirterek her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyacı olan her ailenin yanında olacaklarını ifade etti.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının başlamasıyla birlikte kolları sıvayan Türk Kızılay, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı.  Bu yıl ramazan kampanyasını "Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sürdürecek olan Kızılay, 8 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Binlerce gönüllü personeliyle sahada gönüllere dokunacak olan Kızılay, Elazığ’da da her zamankinden daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmayı hedefliyor. Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, Türk Kızılay’ın Ramazan ayında Elazığ’da yapacağı yardım ve çalışmalara ilişkin gazetemize  özel açıklamalarda bulundu. Başkan Kızılkaya, Ramazan ayı boyunca 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa iftar yemeği, 3 bin kişiye 1 kg’lık kavurma, 6 bin gıda yardım kolisi gibi yardımların yapacağını kaydetti. 4 personel 250 gönüllü ile Ramazan ayı boyunca sahada vatandaşların gönüllerine dokunacağını söyleyen Kızılkaya, bununla sınırlı kalmayıp 10 bin ihtiyaç sahibine de giyim yardımı yapacaklarını açıkladı. İşte Kızılay’ın Ramazan ayında Elazığ’da yapacağı yardımların detayları…

KIZILAY, 250 GÖNÜLLÜ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Türk Kızılayı’n ülke genelinde Ramazan ayı boyunca 60 bin gönüllüsü ile sahada gönüllere dokunacağını kaydeden Türk Kızılayı Elazığ Şubesi Başkanı Rahman Kızılkaya, Elazığ’da yapılacak yardımlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk Kızılay olarak, rahmet ve bereket ayının başlaması hasebiyle çalışmalarımıza belirlediğimiz hedefler doğrultusunda başladık. Elazığ depreminden bu yana kadar şehrimize yönelik yardımlarımızı ara vermeden devam ettiriyoruz. Deprem, pandemi ve sonraki sürece kadar 50 bin gıda yardım kolisi dağıttık, yaklaşık 80 bin kişiye de giyim yardımında bulunduk. Depremde şehrimizin yaşadığı en zor anlarda olduğu gibi bugün kavuştuğumuz Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Türk Kızılayı bu yıl ülke genelinde 60 bin gönüllü ile 8 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflerken Elazığ şubesi olarak da 4 personel 250 gönüllü ile binlerce kişiye ulaşarak ihtiyacı olan her ailenin zor anında yanında olmaya gayret edeceğiz” dedi.

10 BİN AİLEYE İFTAR YEMEĞİ, 8 BİN GIDA KOLİSİ VE DAHA NİCE YARDIMLAR…

Kızılayı’n Elazığ’da Ramazan ayı boyunca kapsamlı çalışmalar yapacağını söyleyen Başkan Kızılkaya, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak yardımları da tek tek açıkladı. Kızılkaya, “Her yıl olduğu gibi daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için gayret ediyoruz. Bu kapsamda Kızılay olarak Elazığ genelinde Ramazan ayı boyunca 8 bin gıda yardım kolisi, 2 bin çuval un, bin ihtiyaç sahibine 500 TL’lik zekat dağıtımı, minimum 10 bin kişiye giyim yardımı ve 3 bin adet 1 kg’lık kavurma dağıtımı yapacağız. Bu yardımlarla sınırla kalmayacağız tabiî ki. Ancak son dönemde ülkemizde hızlı bir şekilde artan vaka sayıları nedeniyle salgına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl iftar çadırlar ve buna benzer etkinlikler yasaklandı. İftar etkinliklerinin yasaklanması nedeniyle bu defa belirlediğimiz ailelerin evlerine iftar yemeği dağıtımları gerçekleştireceğiz. Belirlediğimiz 10 bin ihtiyaç sahibi aileye iftar yemeği dağıtımımızda olacaktır” diye ifade etti.

HAYIRSEVER VE İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI

"Ramazan’da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlatılan Ramazan ayı kampanyasına ilimizin hayırsever ve iş adamlarının da destek vermesi çağrısında bulunan Türk Kızılayı Elazığ Şubesi Başkanı Rahman Kızılkaya, “Bildiğimiz üzere Ramazan ayı on bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayıdır. Türk Kızılayı olarak Ramazan ayı kampanyası sloganımızda dediğimiz gibi az çok demeden vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz. Bu bağışlar tabiî ki, fitre, zekat, gıda kolisi, ayni yardım ve kan bağışı olabilir. Hayırsever ve işadamlarımızın bağışlayacağı yardımları şehrimizde ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağız.  Bu anlamda hemşerimizin desteklerini bekliyoruz. Bu duygu, düşüncelerle Tüm İslam aleminin Ramazan ayı hayırlara vesile olsun, Allah tutulan oruçları ve yapılan yardımları kabul etsin” diye ifade etti.