SPOR
Giriş Tarihi : 14-04-2021 10:30   Güncelleme : 14-04-2021 10:30

TSYD 58. kuruluş yıldönümünü kutluyor

TSYD 58. kuruluş yıldönümünü kutluyor

Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç, TSYD’nin 14 Nisan 1963’de kurulduğunu ve adının önüne  Bakanlar kurulu kararıyla Türkiye kelimesi eklenen ve kamu yararına çalışan,Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biri  olduğunu belirtti.

Türkiye Spor yazarları derneği 58. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biri olan Türkiye Spor Yazarları Derneği ( TSYD) 14 Nisan 1963 yılında kuruldu.

Bakanlar Kurulu kararıyla adının önüne Türkiye ibaresini alan TSYD, spor muhabiri, yazarı, foto muhabiri, televizyoncusu, internet yazarları, kameramanı ile güçlü bir meslek kuruluşudur.

Türkiye Spor Yazarları Derneği ülkedeki spor müsabakalarında akreditasyonu yapan kuruluştur. Daha da açıkçası gazetecilerin spor müsabakalarını izlemesiyle ilgili her türlü organizasyon ve girişimini Türkiye Spor Yazarları Derneği yapmaktadır.  

Stadyumlardaki basın tribünlerinin kontrolünü yine Türkiye spor yazarları derneği yapmaktadır.

Türkiye Spor Yazarları Derneği; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve federasyonlar ile tam bir uyum içinde çalışmaktadır.

Türkiye Spor Yazarları Derneği aynı zamanda AİPS (Uluslararası Spor Basını Birliği)’nin Türkiye’deki temsilcisidir.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin 58. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TSYD il temsilcisi Coşkun Kamaç, Türkiye genelinde 2000’e yakın üyesi, 11 şubesi ve 81 ilde temsilciliği bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin aynı zamanda kamu yararına çalışan önemli bir dernek olduğunu hatırlatarak, TSYD’nin 58. Kuruluş yıldönümünü kutladı.