SPOR
Giriş Tarihi : 14-04-2021 10:45   Güncelleme : 14-04-2021 10:45

Yeni stat inşaatı sürüyor

Yeni stat inşaatı sürüyor

İrfan ARSLAN

Elazığ Atatürk stadının yıkılarak yerinde yeni stadın yapılması çalışmaları kapsamında ki çalışmalar devam ediyor.

Yeni stadın bu yılın sonuna doğru tamamlanılmasının hedeflendiği, bu hedefe ulaşmak adına da çalışmaların planlandığı şekliyle devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, statın tüm alanlarını kullanma adına sürekli çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları söyledi.

 ” Bu çalışmalarımız sonucunda atıl durumda kalacağını belirlediğimiz alanları yaptığımız revize çalışmaları sonucunda salon haline dönüştürerek bu alanları kullanmaya açıyoruz. Böylece bir anda sporcularımızın çalışma imkânı bulacakları cep salonlar oluşturuyoruz. Bu çalışmamız ile hem stadın forksiyonelliğini artırıyor hem de gençlerimizin farklı branşlarda idman yapmalarına zemin hazırlıyoruz. Bizim yapımı devam eden bu tesiste ki ana hedefimiz stadın sadece maç günleri faaliyette olan bir yapı olması değil, haftanın yedi günü burada hareketlilik sağlayarak bu yapının yaşayan bir yapı konumuna gelmesini sağlamak. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman stadımızın fonksiyonel almasını sağlamış olacağız.

Yapmış olduğumuz cep salon revizeleri, çatı ve dış cephe prekast işleri konusunda yüklenici firma MYS yetkililerinden bilgiler aldık. Çalışmalardan dolayı memnun olduğumuzu da belirtmek istiyorum.”