YEREL
Giriş Tarihi : 15-04-2021 12:12   Güncelleme : 15-04-2021 12:27

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi

Elazığ İl Müftülüğü Ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Kur’an-I Kerimi Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

İl Müftüsü Selami Aydın; Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kursları arası Erkekler kategorisinde Altınçevre Yatılı Erkek Kuran Kursu öğrencileri Hafızlık Bölge birincisi olan Hafız Abdullah Üçer ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmalarında Bölge birincisi olan Halil Adal Çakar’ı kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle başarılı olan öğrencilerimiz ve eğitmenlerimize Müftü Aydın tarafından altın takdim edildi.

Ödül töreninde açıklama yapan Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, “Elazığ’da hafızlık müessesi geçmişten günümüze güçlü bir geleneğe sahiptir. Bize düşen ise çıtayı daha yükseklere çekerek Kur’an hizmetindeki hafız sayımızı arttırmaktır. Bu çerçevede İl Müftülüğü olarak tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Peygamber Efendimiz; "Sizin en hayırlınız Kur´an´ı öğrenen ve öğretendir." buyurmuştur. Dolayısıyla yavrularımızın yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberlemesi ve hocalarımızın da ilahi kelamın ezberletilmesindeki emeği bu hadis-i şerifte belirtildiği üzere “en hayırlılar” kervanına katılmaktır.

Bölge birincisi olan öğrencilerimizi, Altınçevre Yatılı Erkek Kur’an Kursu Yöneticisi Yusuf Yazar’ı, Öğretmenlerimizi ve ailesini tebrik ediyorum.” Dedi.