SPOR
Giriş Tarihi : 15-04-2021 13:21   Güncelleme : 15-04-2021 13:23

Çınar Yalovaspor maçını değerlendirdi

Çınar Yalovaspor maçını değerlendirdi

Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Ender Çınar, Yalovaspor karşısında galip gelerek, kümede kalmayı garantilemek istediklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta Gölcükspor ile karşılaşan ve rakibini 4-2’lik skorla yenen Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü’nde Teknik Sorumlu Ender Çınar Gölcükspor ve Lig’in 32. Haftasında oynanacak olan Yalovaspor maçlarını değerlendirdi.

Sezona başlarken amaçlarının iyi futbol oynayarak,ligde kalıcı olmayı hedeflediklerini ifade eden Teknik Sorumlu Ender Çınar şu ifadeleri kullandı; Çınar “ Sezona başlarken amacımız iyi futbol oynamaktı. Bu iyi futbol ’un nezdinde puanlar toplayarak hedef ligde kalıcı olmaktı. Böyle bir hedefimiz vardı. Sezon başından beri Allah’a şükür kümeye düşme gibi veya o çizgide yer almak gibi bir durumumuz olmadı. Son 6 haftaya baktığımız zamanda mağlubiyet almayarak bunu gösterdik. Takımımıza güveniyorduk ve takımımız son 6 haftada iyi bir futbol oynayarak iyi puanlar topladı. Bu başarıdan dolayı futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. “ dedi.

Lig’in 32. Haftasında Doğukent Stadyumu’nda Yalovaspor ile oynanacak maçı değerlendiren Teknik Sorumlu Ender Çınar her ne kadarda rakiplerinin küme düşmesi matematiksel olarak kesinleşse de temkinli ve iyi futbol oynayarak kazanmak istediklerini belirten Çınar şöyle konuştu.

 “Bu hafta ilimizde Yalovaspor ile karşılaşacağız. Rakibimize baktığımız zaman matematiksel olarak küme düşmüş bir takım ancak şunu belirtmekte fayda var; bu maçlar daha zorlu geçebiliyor. Çünkü rakibinizin hiçbir iddiası olmasa da size karşı iyi bir reaksiyon verebiliyor. Örnek verecek olursak rakibimiz bizim bay geçtiğimiz haftada Gölcükspor’u 2-1’lik bir skorla mağlup etti. Bu nedenle de son 6 haftada sergilediğimiz performansı aynı şekilde devam ettirmek istiyoruz. Bu müsabakaya da en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bu maçtan da galip geldiğimiz takdirde matematiksel olarak da ligde kalacağız. Futbolcu arkadaşlarımızı aynı ciddiyetle bu müsabakaya hazırlıyoruz. “ şeklinde konuştu.

Başkan Tuncay Kaymak ve İkinci Başkan Serkan Gündoğdu’nun her zaman kendileri desteklediklerini ve yalnız bırakmadığını söyleyen Çınar “ Başkanımız Tuncay Kaymak ve İkinci Başkanımız Serkan Gündoğdu’ya teşekkür etmek istiyorum. Her zaman bizleri desteklediler ve yalnız bırakmadılar. Ayrıca Başkanımız Tuncay Kaymak bilindiği üzere Covid-19 testi pozitif çıktı. Kendisine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu umumiyetle bu hastalığa yakalanan tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum “ diyerek sözlerini noktaladı.