YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 18:27   Güncelleme : 16-04-2021 22:06

Hemşehrimiz Yılmaz’a, AK Parti Genel Merkez de Yeni Görev

Hemşehrimiz Yılmaz’a, AK Parti Genel Merkez de Yeni Görev

Elazığlı hemşehrimiz makine mühendisi Ertuğrul Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliğine seçildi. Ertuğrul Yılmaz ayrıca AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Ekonomi ve Mali İşler Başkanlığı görevine de getirildi.

Elazığlı hemşehrimiz Abdulvahap Yılmaz’ın oğlu makine mühendisi Ertuğrul Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliğine seçildi. 2020 yılında Genel Merkez Yedek MKYK üyesi olarak seçilen Ertuğrul Yılmaz ayrıca AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Ekonomi ve Mali İşler Başkanlığı görevine de getirildi.

ERTUĞRUL YILMAZ KİMDİR?

1993 yılında Elazığ’da doğdu. Lisans eğitimine Bosna Hersek’te Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Makine mühendisliği bölümünde başladıktan sonra İstanbul Okan Ünivertisine geçiş yapan Ertuğrul Yılmaz ,makine mühendisidir. İnşaat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir. Siyasi hayatına 2017 yılında Bosna Hersekte Kurucu Üniversite Başkanlığı yaparak başladı. 2019 şubat ayında Genel Merkez Üniversiteler Başkan Yardımcısı olarak seçildi.2020 yılında Genel Merkez Yedek MKYK üyesi olarak seçildi.