YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 22:00   Güncelleme : 16-04-2021 22:00

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlarını ziyaret etti

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlarını ziyaret etti

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Teşkilatı, AK Parti, CHP ve Saadet Partisi İl Başkanlıklarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş ve il teşkilatı AK Parti, CHP ve Saadet Partisi İl Başkanları ile bir araya geldi.

İl Başkanı Erhun Karakuş ve beraberindekilerin ilk durağı Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ il Başkanı Yavuz Doğdu oldu.

Bütün siyasi partilerin amaçlarının Elazığ’ın sorunlarını ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen CHP il başkanı Yavuz Doğdu; “Gerçekten Elazığ’ımızın mağduriyetleri çok. Bu mağduriyetlerde hiçbir siyasi partiyi ayırmaksızın sorunlar bütün halkımızın bu mağdur olan vatandaşlarımız Yeniden Refah Parti’lidir, CHP’lidir, AK Parti’lidir, MHP’lidir, ayırmaksızın bu sorunlarla ilgili zaten sürekli görüşüyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak diğer partilerin hepsiyle de görüşüyoruz. Çünkü bu sorunlar Elazığ’ımızın ortak sorunları.”dedi.

Yeniden refah partisinin bir sonra ki durağı Ak Parti il başkanlığı oldu. Ziyarette İl başkanı Şerafettin Yıldırım ile şehrin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

AK Parti İl Başkanı Yıldırım ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Bizimde yaklaşık yedi aylık bir il başkanlığı sürecimiz oluştu. Bu süreç içerisinde ilk günden beri çalışmalarımıza deva ederken nasip bu gündü. Hayırlı olsun ziyaretine geldiler. Öncelikli olarak her bir kardeşimizin Ramazan’ını tebrik ediyorum. Rabbim bu ayın rahmetini, bereketini üzerimizden eksik etmesin diyorum. Bu vesile ile gelen bu heyete tekrardan çok teşekkür ediyorum. Hayırlı hizmetler yapmalarını Allah’tan diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş ve beraberindekilerin son durağı da Saadet Partisi oldu. Ziyareti anlamlı bulduğunu ifade eden Saadet Partisi il başkanı Abdullah Akın; Ramazan kardeşlik ayı, bu ayda böyle bir nazik ziyaretinde gerçekleşmesi, kardeşliğin nişanesi ve tesisi açısından çok önemli bir ziyaret olduğunu ben buradan düşünüyorum. Bu vesile ile tabi ki bizim farklı siyasi partilerde her ne kadar mücadele etsek de bu tamamen bir kardeşlik ayrılığı ve herhangi bir farklı bir ayrılık olarak değerlendirilmemeli. Bu sadece bir politika ve strateji ayrılığı olarak değerlendirilmeli. Bu anlamda ben bu ziyareti çok anlamlı ve değerli buluyorum.”dedi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş; “Bizler farklı akımlarda siyaset yapsak da farklı akılları, farklı düşünceleri savunsak da en nihayetinde bizler yerel siyasetçileriz. Siyasi partilerin yereldeki il başkanlarıyız. Önceliğimiz tabi ki yerel olarak Elazığ’ın sorunlarıdır, Elazığ’ın problemlerine çözüm bulmasıdır. Bu noktada da biz Yeniden Refah Partisi olarak hangisi siyasi parti olursa olsun hepsiyle istişare etmek, sorunları beraber dile getirmek, sesimizin daha güçlü çıkması açısından Elazığ’ın, Elazığlı hemşehrilerimizin problemlerini dile getirmek için mücadele veriyoruz. Bu saatten sonra da aynı şekilde mücadelemizi devam ettireceğiz inşallah. Bugün ki ziyaretlerimizin esas sebebi; hayırlı olsun ziyaretleri ve Elazığ’ın diğer gündemindeki problemlerin istişare edilmesi, dile getirilmesi ve kıymetli il başkanlarımızla istişarede bulunulmasıdır” ifadelerini kullandı.