YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2021 14:07   Güncelleme : 18-04-2021 14:17

Muhtarlardan, Yetkililere Destek Talebi

Muhtarlardan, Yetkililere Destek Talebi

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ’da muhtarlar, Ramazan ayı dolayısıyla mahalle sakinlerinden gelen yardım taleplerine yetişemediklerini belirterek yetkililere seslendi. Ortak açıklama yapan muhtarlar, “Yetkililerin sosyal yardım taleplerine ilişkin başvurulara bir çözüm üreterek biz muhtarlara destek olmalarını bekliyoruz" dedi.

Elazığ Muhtarlar Derneği’ne üye muhtarlar, Ramazan ayında kendilerine gelen yardım taleplerine dikkat çekti. Ortak bir açıklama yapan muhtarlar yardım taleplerine yetişemediklerini belirterek yetkililerden bu konuda destek beklediklerini ifade ettiler.

“YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ. YETİŞEMİYORUZ”

Muhtarlar tarafından yapılan açıklamada; “Pandeminin hız kesmeden tırmanışını sürdürmesi nedeniyle Ülkemizde kısmen kapanma kararı alındı. Çoğu sektörün kapanması, gelirlerin azalması, insanların geçim sıkıntısı yaşaması, yardım taleplerinde ciddi artışların yaşanmasına neden oluyor... Ramazanla birlikte muhtarlıklar gün boyu tıka basa dolu şekilde yardım talepleri için kayıt alıyor. 3 günde 1000 civarında yardım başvurusu almış bulunmaktayız,Sosyal yardımlaşma kurumlarının onlarca personelle yetişemedikleri işlere her mahallede bir muhtar olarak yetişmeye çalışıyoruz. Yetişemiyoruz,

“NEFES ALACAK VAKTİMİZ YOK”

Pandemi koşullarını, sosyal mesafeyi, bulaş riskini geçtik, Nefes alacak vaktimiz yok.  Yetkililerin bu konuya bir an önce el atmalarını, Merkezi bir sistem üzerinden veya farklı bir formülle sosyal yardım taleplerine ilişkin başvurulara bir çözüm üreterek biz muhtarlara destek olmalarını bekliyoruz” denildi.