YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2021 17:13   Güncelleme : 18-04-2021 17:13

Başkan Kaya: Olaylar soruşturma neticesinde gün yüzüne çıkacaktır

Başkan Kaya: Olaylar soruşturma neticesinde gün yüzüne çıkacaktır

Belediyeler aracılığıyla insan kaçakçılığı yapıldığı iddialarına ismi karışan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Kaya açıklamasında, yaşanan olaylar içişleri bakanlığımızın yapacağı soruşturma neticesinde gün yüzüne çıkacaktır ”dedi.

Önce Malatya ile başlayan ardından Elazığ’a sıçrayan belediyelerin projeyle Almanya’ya vatandaş göndermesi ve o kişilerin bir daha Türkiye’ye geri dönmemesi ile ilgi ilgili geçtiğimiz Akçakiraz’dan 20 kişi gönderdiklerini 17’sinin geri dönmediğini söylemişti. İnsan kaçakçılığı yapıldığı iddialarına ismi karışan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

KAYA: İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZIN YAPACAĞI SORUŞTURMA NETİCESİNDE GÜN YÜZÜNE ÇIKACAKTIR

Kaya açıklamasında, “Sayfa arkadaşlarımdan ve dostlarımdan, Kamuoyuna yansıyan olaylar üzerinden kutuplaştıran ve ayrıştıran paylaşımlar yapmamalarını istirham ediyorum. Yaşanan olaylar İçişleri Bakanlığımızın yapacağı soruşturma neticesinde gün yüzüne çıkacaktır. Bize düşen sabır ve sağduyu ile sürecin neticelenmesini beklemek. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Dualarınızı eksik etmeyin...” ifadelerine yer verdi.