YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 13:43   Güncelleme : 20-04-2021 14:03

Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor

Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde hastalara yönelik beslenme ve diyet konularında danışmanlık hizmetleri sunan, Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği hizmetlerine devam ediyor. Beslenme ve Diyet polikliniğinde görevli diyetisyenler tarafından, kendilerine başvuran hastaların detaylı vücut analizleri yapılarak beslenme önerilerinde bulunuluyor.

Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniğinde; hastalıklarda beslenme, diyabet beslenmesi/karbonhidrat sayımı, kilo verme ve kilo alma yöntemlerine yönelik eğitim, metabolik hastalıklar, gebelik ve emzirme döneminde beslenme ve çocuk hastalıklarında beslenme gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Özellikle kilo verme ve kilo koruma desteği için polikliniğe başvuran hastalarımıza, son teknoloji vücut analiz cihazları ile ölçümler yapılarak kişiye özel sağlıklı beslenme programları düzenlenmektedir.

Hasta profiline göre haftalık veya aylık periyotlarla takip edilen hastaların, vücut analizlerini yaparak, kilo, boy, yağ kütlesi, yağsız vücut kütlesi ve detaylı olarak vücudun belirli bölgelerindeki değişimleri incelenebiliyor.

Ayrıca vücut analiz cihazında, hastaların metabolik yaşı ve bazal metabolizma hızları tespit edilebiliyor.