YEREL
Giriş Tarihi : 21-04-2021 15:27   Güncelleme : 21-04-2021 15:27

Taşel’den Elazığ değerlendirmesi

Taşel’den Elazığ değerlendirmesi

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Elazığ’ın kalkınması için ortaklık kültürünün geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Taşel, yüz yüze eğitiminde önemine de değindi.

Elazığlı iş insanı ve Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurumları Başkanı İbrahim Taşel, Elazığ’ın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu belirterek; sanayi, tarım ve ticaret alanında da önemli adımları attığını söyledi.

Elazığlı iş insanı ve Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurumları Başkanı İbrahim Taşel, “Elazığ bütün Türkiye’de ve dünyada tanınan bir şehir. Hem sanayi hem tarım hem eğitim alanında ticaret alanında önemli adımlar atmakta. Elazığ huzurlu bir ortam iş insanları için yatırım yapabilecekleri bir ortam. ‘’ dedi.

Çağrılmadan iş insanlarının gelmeyeceğini kaydeden Taşel, şehir yöneticilerinin de çaba sarf etmesi gerektiğini kaydetti.

Taşel ‘’Burada tabi şehir yöneticilerinin eminim ki büyük ölçüde buna çaba sarf ediyorlar. Çok çaba sarf edilmesi lazım. Çağırılmadan bir çok iş insanı bir takım imkanlar tesis edilmeden gelmiyor. Yani bunu halkımızın da çok iyi bilmesi gerekiyor. Yani olaya şöyle bakmamak lazım bize dışarıdan bir adam geldi burada arsa aldı falan böyle değil. Önemli olan yatırım yapacak insanların şehre gelmesi burada bizim çocuklarımız çalışacak.’’ İfadelerini kullandı.

Elazığ’ın potansiyelleriyle gelişecek bir şehir olduğunu ifade eden İbrahim Taşel, ortaklık zihniyetinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Taşel ‘’Taşıma sorunu olmayan sanayi ürünlerinin tekstil, makine vesaire bunların çok geliştirilebileceği bir şehir burası. Ayrıca tarım alanında da iklim artık tarıma çok daha müsait alana geldi eskiden çok daha sertti Elazığ’ın iklimi ama yumuşadı. Su imkanları ad iyi olan bir şehir. Dolayısıyla da tarımsal alanda da çalışmalar yapılması lazım ama her şeyden önemlisi şehrimizin ortaklık zihniyetine kavuşması lazım. Burada kötü deneyimler var. Yürümemiş ortaklıklar var geçmişte ve bunun kötü bir izi var. Ortaklığa karşı birlikteliğe karşı bir duruş var bu duruşun değişmesi lazım. birlikten kuvvet doğar insanların küçücük sermayesi belki büyük iş yapamayabilir ama birçok insanın küçücük sermayesi bir araya geldiğinde güzel işler yapılabilir. Elazığ depremin yaralarını sarmaya çoktan başladı. inşallah bizde bir iş insanı olarak ömrümüz yettiğince Elazığ’a yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Pandeminin en çok eğitimi etkilediğini anımsatan İbrahim Taşel, yüz yüze eğitimin çok daha sıkı tedbirlerle yürümesi gerektiğini belirtti.

Taşel ‘’Okullardaki yüz yüze eğitimi bundan sonraki süreçlerde çok daha sıkı şekilde devam ettirmemiz lazım aksi takdirde bu eğitimde telafisi mümkün olmayan kayıplar oluşturacaktır. Bu nedenle hem yerel bazda bu hassasiyeti göstermemiz lazım hem de ulusal bazda. Çünkü bu kadar öğrenciyi evden almak servisle getirmek okulda okutmak tekrar evine göndermek çok zahmetli bir iş.  Biz bu zahmeti yıllardır yaşıyoruz ama pandemi süresinde belki de insanlara en kolay gelen herkes evinde otursun uzaktan ders alsın oluyor ama bu gerçekten tatmin edici bir şey değil.  Uzaktan eğitimin bir yere kadar faydası var ondan sonrasında mutlaka yüz yüze eğitim olmalı.’’ Şeklinde konuştu.