YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 15:23   Güncelleme : 22-04-2021 15:23

İl Özel İdaresi Köylerdeki Yıkım ve Enkaz Kaldırmaları Hızlandırdı

İl Özel İdaresi Köylerdeki Yıkım ve Enkaz Kaldırmaları Hızlandırdı

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında merkez üssü Sivrice İlçesi Çevrimtaş Köyünde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından başta Çevrimtaş olmak üzere çok sayıda köyde evler hasar almış ve yapılan tespitlerin ardından İl Özel İdaresi ekiplerince yıkım işlemlerine başlanmıştı.

Köylerde sürdürülen yıkım ve enkaz kaldırma işlemleri devam ederken depremin merkez üssü olan Çevrimtaş Köyü ve çevresindeki köylerin sakinleri İl Özel İdaresi ekiplerine yıkım faaliyetlerinde gösterdikleri gayretlerden ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.

Yıkım faaliyetleri hakkında bilgi veren Çevrimtaş Köyü Muhtarı Ramazan Alpaslan “Köyümüzde meydana gelen deprem sonrasında acil yıkılması gereken 13 hane ekipleriniz tarafından yıkıldı. 24 Ocak depremi sonrası evleri ağır hasar alan köy sakinlerimizden bazıları hak sahipliğini kullanmışlardır. Hasar alan haneler İl Özel İdaresi ekipleri tarafından titizlikle yıkılmaya devam ediyor. Büyük çoğunluğu bitti geri kalanların da kısa zaman içinde biteceğini düşünüyorum. Emeği geçen İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Doğanbağı Köyü sakinlerinden Erdem Yıldırım da yıkım faaliyetlerinin titizlikle devam ettiğini belirterek İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür etti.

Köylerde vatandaşın hayatını kolaylaştırmak ve deprem sonrası yeni yapılanmayı hızlandırmak adına İl Özel İdaresi ekipleri ilçelerde dâhil olmak üzere 18 ayrı noktada yıkım ve enkaz kaldırma faaliyetlerini hızla sürdürüyor.