YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 21:16   Güncelleme : 22-04-2021 21:16

Hak sahipliği komisyon kararları yayınlandı

Hak sahipliği komisyon kararları yayınlandı

24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depremi sonrasında çeşitli nedenlerle hak sahipliği başvurusu yapamayan vatandaşların 2 Şubat ve 3 Mart tarihleri arasında yaptıkları hak sahipliği borçlandırma başvurusu sonuçları açıklandı.

24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depremi sonrasında yapıları hasar gören afetzedelerden 15 Haziran ve 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında ki 60 günlük hak sahipliği ve borçlandırma süresinde müracaat yapmayanlar ve  Çevre Şehircilik Müdürlüğü tarafından hasar tespit maddi hata düzeltmeleri, hasar tespitlerde  kapıları kilitli olduğu için yeniden hasar tespitleri yapılan hasarlı yapılara ait  2 Şubat ve 3 Mart tarihleri arasından  ek süre de hak sahipliği borçlandırma başvurusunu yapan afetzedelerin hak sahipliği komisyon kararları yayınlandı.

Hak sahibi vatandaşlar müracaat sonuçlarını AFAD Elazığ internet sitesi ve  https://aydes.gov.tr/login adresinden öğrenebilecekler.

HAK SAHİBİ KABUL EDİLMEYENLER

Hak sahipliği kabul edilmeyen vatandaşlar ise 26 Nisan - 10 Mayıs 2021 tarihleri arasında hak sahipliğine İtiraz dilekçesi ve itiraz durumunu ispatlayıcı ekli belgeler ile AFAD a müracaat etmeleri halinde durumları yeniden incelenecek.