YEREL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:08   Güncelleme : 24-04-2021 10:08

Milletvekili Demirbağ'dan seçim yorumu

Milletvekili Demirbağ'dan seçim yorumu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, ülke ve Elazığ gündemine ilişkin soruları Kanal23 ekranlarında cevapladı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak'ın sunduğu “Ayrıntı” programında ülke ve Elazığ gündemine ilişkin soruları cevapladı.

Milletvekili Demirbağ, 'Bugün seçim olsa AK Parti Elazığ'da kaç milletvekili çıkarır?' sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Vekil Demirbağ, mevcut kadro ile seçime girilmesi halinde AK Parti'nin bir milletvekili kaybedeceği yönünde değerlendirme yaptı. Seçim sonucunun 3+1+1 şeklinde sonuçlanacağı yönünde tahmin yürüten Demirbağ, "Ben dobra bir insanım. Şuanda eğer aynı vekillerle girerse 3+1+1 olur." dedi. Demirbağ yorumunda, AK Parti dışında bir milletvekilinin MHP, bir milletvekilinin de Millet ittifakından çıkabileceği öngörüsünde bulundu.

Milletvekili Gürsel Erol’un, Zülfü beyi benim ile ilgili yorumlarını konuşmak üzere programa davet ediyorum mesajına cevap veren Milletvekili Demirbağ; Benim siyasette bu kadar yılım geçti 40 senedir siyasetin içindeyim, benim ayıracak vaktim yok. Ben üzerinden şov veya prim yapılacak bir siyasetçi değilim. Başka birilerini bulsun prim yapabilirse yapsın dedi.

CHP Milletvekili Gürsel Erol'u muhatap almadığını söyleyen Milletvekili Zülfü Demirbağ, "Gürsel beyin farklı bir siyaset tarzı var. Siyaseten benim muhatabım değil. Benim sıkletim değil. Ben ağır sıkletim. 40 senem geçmiş siyasette. Kendisini aşağılamıyorum. Millet seçmiştir, saygı duyarım ama Dünyanın takdir ettiği, saygı duyduğu liderime zarar verme noktasında insanlara tavrım farklıdır. Sinsi politikalara tahammül edemem. "dedi.