YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 13:37   Güncelleme : 25-04-2021 13:37

Başkan Or: Türk Milletinin Tarihinde ‘Soykırım’ Yoktur

Başkan Or: Türk Milletinin Tarihinde ‘Soykırım’ Yoktur

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için soykırım kelimesini kullanmasına tepki gösterdi.

Başkan Or açıklamasında; “Türk milletine sözde ‘’soykırım’’ kelimesiyle iftira atanlar, belli ki geçmişte ve günümüzde yapmış olduklarını unutmuşlar. İftira atarak tarihi yeniden yazamazsınız. Amerika’nın geçmişte ve günümüzde yaptıkları kabul edilebilir değildir. Sözde ‘’Ermeni Soykırımını’’ kabul etmek Türk milletinin onuruna ve itibarına yapılmış ağır bir saldırıdır. Bunu kabul etmekle iki ülke arasındaki dostluk ve siyasi çıkar ilişkisine zarar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Sözlerini sürdüren İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or; “Amerikan başkanı Biden’ın 1915 olaylarıyla ilgili Soykırımı tanıma kararını kabul etmiyoruz. Türk Milletinin tarihinde ‘’soykırım’’ yoktur. Genel Başkanımızın dün yaptığı açıklamada da kendisinin ifade ettiği gibi ‘Niyet işitildiğinde ahizenin Biden’ın yüzüne kapatılmamış olması, iktidarın acizliğinin ifşasından başka bir şey değildir. Yapılan bu açıklamayı en şiddetli şekilde kınıyoruz” dedi.