SPOR
Giriş Tarihi : 25-04-2021 17:33   Güncelleme : 25-04-2021 17:33

Aydın: Transfer tahtası mutlaka açılmalı

Aydın: Transfer tahtası mutlaka açılmalı

İrfan ARSLAN

Tetiş Yapı  Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın, Bordo Beyazlı takımla uzun vadeli bir anlaşma yapılması sonucunda sözleşme imzaladığını belirterek” Şimdi biz ligde kalma mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede son üç haftaya girdik. Kalan üç maçımızdan 9 puan almanın  hesaplarını yapıyoruz.Bunu almamız bizim için yeterli olmuyor. Bu mücadele rakibimiz olan takımında kalan üç maçında yedi puan kaybetmesi gerekiyor. İşimiz bize bağlı değil. Ancak biz bu dokuz puan alma düşüncemizi gerçekleştirmenin çabasında olacağız. Sonrasında da tabloyu hep birlikte göreceğiz.” dedi

Aydın, alınan sonuçların nedeni olarak oyuncuların genç olması ve bireysel hataların yaşanmasından kaynaklandığını ifade ederek, “Çünkü oynayan sporcuların çoğu amatör. U-19 oynamadan direk ikinci lig B de oynuyorlar. Koskoca şehrin yükünü 17-18 yaşındaki çocukların üstünde. Yıkmışız onlardan bir şey bekliyoruz. Çocukların üzerindeki yük gerçekten çok ağır. Her kafadan bir ses çıkıyor. Konuşmayla peynir gemisi yürümüyor diye konuştu.

Uzun vadeli projede bir hedef olmalı…

Elazığspor’a gelirken başkanın düşsek de, kalsak ta uzun vadede devam etmek istediğini vurgulayan Aydın, “Ama uzun vadede devam etmek içinde bir şeylerin değişmesi lazım. Öncelikle transfer tahtasının açılması lazım.

Elazığspor’u öncelikle ayağa kaldırmak için Elazığ’ın ileri gelenlerinin bu işe el atması gerekir. Kümede kalsak da bir şey değişmeyecek. Bu kulüp transfer tahtasını açamadığı sürece kaosu devamlı yaşayacak. Şimdi bir şeyler üretmenin anlamı yok. İnsanlar konuşmak için bir şeyler üretiyor. Zamanında neden üretmemişler sezon başında neden üretmemişler. Sezon başında insanların aklı neredeydi. Mesele sadece prim falan olayı değil ben buraya gelen dördüncü hocayım.Eğer, Elazığsporu tamamen gözden çıkarmışlarsa sorun aynen bu şekilde devam edecek.”

Tahta Mutlaka açılmalı

 Aydın, Ben uzun vadeli proje olarak geldim. Şartlar belli, buraya gelirken kimse bana çok süper bir takımım var, vaat edilmedi. Sadece bana uzun vadeli proje olarak gelir misin dediler. Düşeriz veya kalırız. İkinci ligle üçüncü lig arasında hiç fark yok. Önemli olan transfer tahtasını açıp, bir hedef koyup o hedef için mücadele etmektir. Eğer kulübümüz gelecek yıl için transfer tahtasını açmaz ise tablo bugünkünden farklı olmayacaktır. Bu takımın arzulanan yerlere ulaşması düşünüyor ise bu takdirde mutlaka transfer tahtasının açılması ve bu takımın kadrosunun, takımı hedefine ulaştıracak bir şekilde takviye edilmesi gerekir.” diyerek Elazığspor’un eski günlere dönmesindeki reçeteyi ortaya koydu