YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 13:16   Güncelleme : 26-04-2021 13:16

Elazığ’da bir sağlık çalışanı daha Covid-19’a yenik düştü

Elazığ’da bir sağlık çalışanı daha Covid-19’a yenik düştü

Müslüm DEMİRTAŞ

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Radyoloji Teknisyeni olarak görev yapan 49 yaşındaki sağlık çalışanı Evren Demirbağ yakalandığı Korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Vaka ve ölüm sayılarının korkunç seviyelere ulaştığı Türkiye’de Koronavirüse karşı mücadele devam ederken sağlık camiasında da kayıplar yaşanmaya devam ediyor. Virüsün ülkemizde görülmesinden bu yana 400’den fazla sağlık çalışanı hayatını kaybederken bir acı haber daha Elazığ’dan geldi. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Radyoloji Teknisyeni olarak görev yapan 49 yaşındaki sağlık çalışanı Evren Demirbağ bir süre önce yakalandığı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Korona virüse yakalanmasının ardından hastalığı ilerleyince 4 Nisan tarihinde Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başlayan sağlık çalışanı Evren Demirbağ, bugün tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 22 günlük yaşam mücadelesine son verdi.

49 YAŞINDA 3 ÇOCUK BABASIYDI

49 yaşında hayatını kaybeden 3 çocuk babası merhum Evren Demirbağ’ın cenazesi bugün Polatlar Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

“BİR SAĞLIK ŞEHİDİ DAHA VERDİK!“

Covid-19’a yenik düşen sağlık çalışanı Evren Demirbağ’ın vefatı nedeniyle üzüntü içerisinde olduklarını belirten Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, daha fazla can kayıpları yaşanmadan vatandaşlara tedbir çağrısında bulundu. Haberkent’e açıklama yapan Başkan Karataş, “Bir sağlık şehidi daha verdik! Daha önce 3 gün özel bir hastanede tedavi gördüğü sırada hastalığı ilerleyince 4 Nisan'da F.Ü.Hastanesine sevk edilen meslektaşımız Radyoloji Teknisyeni Evren Demirbağ bugün maalesef hayata gözlerini yumdu. İnanın içimiz çok buruk. Çok üzgünüz. Çok yazdık, çok konuştuk. Doktor, hemşire, diğer sağlık personellerinde enfeksiyon oranları giderek ve hızla artıyor. Sağlık çalışanları bitiyor, tükeniyor motivasyonları çöktü. Yapılacak şeyler belli. Tedbir almak, alınan tedbirlere uymak ve sağlık ordusunu güçlü kılmak. Hiçbiri yok. O zaman bu sonuçlara da katlanmak zorundayız. Ama inanın yoğun bakımlarda yatan hastaların neler yaşadığımızı görseniz, bunda benim de sorumluluğum var diyecek ve çok üzüleceksiniz. Lütfen kurallara uyalım bizleri yaşatmak adına Sağlık Çalışanlarına destek olalım. Sağlık Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” Dedi.