YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 15:41   Güncelleme : 26-04-2021 15:41

TOKİ Keban'da 88 adet konut yapacak

TOKİ Keban'da 88 adet konut yapacak

Keban Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü tarafından imar ifrazı yapılan tapulu alanları İlçenin konut ihtiyacı için Keban Belediyesi TOKİ'ye 88 Adet konut yapılması için tahsis etti.

Keban Tapu Müdürlüğü'nde  Keban Tapu Müdürü Tahsin Budak Belediye ait 24 tapuyu Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'ya teslim etti.

Keban Tapu Müdürü Tahsin Budak yaptığı açıklamada, " Mülkiyeti Keban Belediyesine ait 23 parsel ve Keban Maliyesi hazinesine adına kayıtlı, bir parselin imar ve ifraz işlemi yapıldı. Tapular başkanıma teslim edildi. Hayırlı olsun." dedi.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı ise yaptığı açıklamada; " Belediyemize ait olan , tapu kayıtlarında Palu Çarşı Mahallesi olarak bilinen, Fakat ilçemiz Değirmenbaşı mahallesi 223 ada 96 nolu parselde 3 milyon 48 metre karelik alanın parselasyon işlemi yapılarak 73 adet parsel oluşturulup imara açılmıştır.ilçemizin coğrafi yapısı sebebiyle arsa ve konut sıkıntısı yaşanmakta iken, parselasyon işlemi yapılarak imara açılan 73 adet arsa vasıflı parseller ilçemiz konut ihtiyacı ve yeni yaşam alanları olarak ilçemize nefes aldıracaktır. İmar ifrazı yapılan Bu alanda Bizde belediye olarak TOKi'ye arsa tahsisi yaptık, İlçemize TOKİ 88 Adet konut yapacak inşallah " dedi.