YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 11:59   Güncelleme : 30-04-2021 11:59

Vatandaş izin belgesi için uzun kuyruk oluşturdu

Vatandaş izin belgesi için uzun kuyruk oluşturdu

Müslüm DEMİRTAŞ

Ülke genelinde artan Koronavirüs vaka ve ölümlerine karşı alınan tedbirler kapsamında tam kapanma süreci başladı. Kısıtlamanın ilk gününde Elazığ’da izin belgesi almak için izin kurullarının yolunu tutan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Türkiye salgın sürecinde ilk defa tam kapanma sürecine gitti. 17 gün süreyle kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı tam kapanma dün akşam saat 19.00 itibariyle başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da kısıtlama nedeniyle cadde ve sokaklar zorunlu çalışan ve muaf olanlar dışında boş kaldı.

POLİS EKİPLERİ DENETİMDE

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmanın ilk saatlerinden itibaren polis ekipleri kent genelinde denetim gerçekleştirirken, genelge dışında kalan ve sokağa çıkanlara cezai işlem uyguladı.

Sokağa çıkma yasağı kısıtlamasından muaf olan vatandaşlar İçişleri Bakanlığı ve Elazığ Valiliği aracılığıyla bildirilmesine rağmen kısıtlamada dışarıda olan vatandaşlar dikkat çekti.

İZİN KURULLARINDA UZUN KUYRUKLAR

Tam kapanma sürecinde gerekli önlemleri alan Elazığ Valiliği de kısıtlamada vatandaşların zorunlar haller kapsamında izin belgesi almak için Eski Hükümet Konağı ve Elazığ Şehirlerarası Otogarı’nda izin kurulları oluşturmuştu. 17 günlük tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı genelgesine göre tarım, imalat, tedarik gibi faaliyetlerin durmasını önlemek amacıyla bu alanlarda çalışan vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutulurken vatandaşlar kısıtlama gününde de izin belgesi almak için izin kurullarının yolunu tuttu. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Eski Hükümet Konağı’nda oluşturulan izin kurulunda izin belgesi almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Öte yandan seyahat izinleri için izin belgelerinin Elazığ Otogarı’nda verildiği bildirildi.