YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:37   Güncelleme : 30-04-2021 14:37

Başkan Karataş: Sağlık çalışanlarının çocukları için kreşler açılacak

Başkan Karataş: Sağlık çalışanlarının çocukları için kreşler açılacak

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, sağlık çalışanlarının çocukları için kreşlerin açılması kararının adından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’de tam kapanma kararı alındı. Bu kararın ardından kreş ve gündüz bakım evleri de kapatılmıştı. Bu kararın ardından çalışan ailelerin çocukları için kreşlerin açılması kararı alındı. Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, bu karardan dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, “Covit-19 salgınında ağır hasta sayısı ve ölüm oranlarındaki artış sürerken, alınan yeni tedbirler kapsamında resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği açıklandı. Öte yandan tüm okul öncesi kurumlar ve kreşler de kapatıldı. Kreşlerin kapatılması kararının ardından başta sağlık Çalışanları olmak üzere özel sektör ve kamuda çalışan ebeveynler yeni bir krizle karşı karşıya kaldılar.

 Başkan Karataş, “Kreş ve anaokulları kapatıldığı için Sağlık Çalışanlarının çocuklarına bakacak kimse bulunmadığından çocukları ortada kalmıştı. Sağlık çalışanlarına tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmış, sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştı. Sağlık çalışanlarına üvey evlat muamelesi yapılmıştı. Konu ile ilgili mağduriyeti giderme adına KAMU SAĞLIK-SEN olarak Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmamız, basın açıklamamız ve yazışmalarımız sonucunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Kreş, Anaokulu ve gündüz bakımevlerinin açılacağını duyurmuştur. Hayırlı olsun. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı ve mağduriyeti giderdikleri için başta; Cumhurbaşkanımıza ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Derya Yanık Hanımefendiye, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'ya teşekkür ederiz. Sendika olarak Sağlık Çalışanlarının mağduriyeti giderme adına her zaman ve her platformda yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)