YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 16:59   Güncelleme : 30-04-2021 16:59

Müftü Aydın: Diyanet olarak zekat bağışı alıyoruz

Müftü Aydın: Diyanet olarak zekat bağışı alıyoruz

Ramazan ayının son on gününün içerisinde girildiğini ifade eden İl Müftüsü Selami Aydın, diyanetin, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda zekat bağışlarını beklediğini söyledi.

İl Müftüsü Selami Aydın, tam kapanma sürecinde kurallara uyulması gerektiğini belirterek, ramazanın son on gününe girildiğini, vatandaşların bu son günleri en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

AYDIN: DİYANET OLARAK ZEKAT BAĞIŞI ALIYORUZ

Müftü Aydın, “17 gün tam kapanma günleri olacak. Biz bu kardeşlerimizle beraber bu devletimizin açıklamış olduğu kurallara hep birlikte inşallah riayet edeceğiz. Ramazan’ın son 10 gününe giriyoruz. Cenap-ı Hak ibadetlerimizi makbul eylesin. Camilerde görev yapan hocalarımızın eliyle kardeşlerimiz bu hayır ve hasenatlarını yapabilirler. Müftülüğümüz 24 saat açık olacak kalacak. Kardeşlerimize yardımcı olunsun diye. Malumunuz Elazığ’ımızda 7 tane yatılı Kur’an kurslarımız var, hafızlık kurslarımız var. Burada hafızlarımız var. 170 tane hafızımız oldu. Bu hafızlarımız diplomalarını aldılar hastalıktan dolayı icazet merasimi yapamadık. Bu kardeşlerimize bu Kur’an kurslarımızda kardeşlerimiz hayır, hasenat, zekatlarını verebilirler. Ayrıca bugün de hutbelerde söylenildiği gibi Türkiye Diyanet Vakfı’mızın bazı kampanyaları var. Mesela kardeşlerini unutma beklenen sensin kampanyamız var. Kardeşliğimiz, zekatla bereketlensin. ‘İyilik evleri projesi, konut bedeli var 850 lira. Unutursam yetim kalır yetim’ diye bir kampanyamız var” ifadelerini kullandı.