YEREL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 11:52   Güncelleme : 02-05-2021 11:52

Elazığ’da ihtiyaç sahibi aileler unutulmadı

Elazığ’da ihtiyaç sahibi aileler unutulmadı

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla ulaşmak isteyen Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinin görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençleri, hayırsever iş insanlarının destekleriyle yardım kolilerini hazırladılar.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte dağıtımına başlanan yardım kolilerini ailelere ulaşmaya devam ediyor. İçerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı yardım kolileri gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından Elazığ’ın muhtelif mahallerinde önceden belirlenmiş yardıma muhtaç ailelere ulaştırılıyor.

EREN: BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE RAMAZAN BAYRAMI'NA KAVUŞMAYI TEMENNİ EDİYORUM

Ramazan ayının dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğuna vurgu yapan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, "Yaşanılan salgın nedeniyle içinden geçilen bu zor günlerde Ramazan ayının getirdiği değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. 17 günlük kapanma döneminde sportif aktiviteler durduruldu. Fakat Gençlik Merkezi olarak bizler hazırladığımız yardım kolileri ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca şimdiye kadar hazırladığımız yaklaşık 100 yardım kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Ramazan ayı sonuna kadarda hazırladığımız yardım kolilerinin dağıtımına devam edeceğiz. Destek veren tüm hayırseverler iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutluyor, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşmayı temenni ediyorum" ifadelerine yer verdi.