YEREL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 14:29   Güncelleme : 02-05-2021 14:29

Bahşi mağdur olan TYP’lilere dikkat çekti

Bahşi mağdur olan TYP’lilere dikkat çekti

Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi Toplum Yararına Program kapsamında okullarda görevlendirilen temizlik ve güvenlik personellerinin tam kapanma sürecinde ücret almamaları nedeniyle mağdur edildiğini ifade etti. Bahşi personellerin ücretli izne tabii tutulması önerisinde bulundu.

Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi Toplum Yararına Program kapsamında okullarda görevlendirilen ancak tam kapanma sürecinde maaş alamayan temizlik ve güvenlik personelleri için öneride bulundu. Başkan Bahşi, konu üzerine bir açıklama yaparak personellerin ücretli izne tabii tutulması önerisinde bulundu.

“BAKANLIĞIN KARARINI GÖZDEN GEÇİRMESİNİ BEKLİYORUZ

 Bahşi açıklamasında şunları söyledi; “İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program çerçevesinde okullarımızda görevlendirilen temizlik ve güvenlik personelleri tam kapanma kapsamında bakanlığın talimatı ile bu süre zarfında ücret alamayacaklarmış. Maaşlarını günlük hesaplama ile alan personelimiz bu sürede mağdur olacaklardır. Salgın sürecinde her daim vatandaşımızın yanında olan devletimizin yine yanında olacağına ve bu arkadaşlarımızı mağdur etmeyeceğine inancımız tam. Yapılması gereken aslında çok basit ya bu arkadaşlarımızı ücretli izinli sayacaklar ya da kapanma surecinde gitmedikleri gün sayısını okulların kapanması sonrasına ekleyebilirler. Özellikle mübarek Ramazan Bayramına denk gelecek olan bu süreçte arkadaşlarımız mağdur edilmemesi gerekir. Bakanlığımızdan kararını gözden geçirmesini bekliyoruz.”